Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Biciklire milyen csiszoló...

Okonel kérdése:

Biciklire milyen csiszoló papírt ajánlotok ha újra szeretném fényezni az egészet. És ha lecsiszoltam szerintetek jó a dobozos festék (alapozó), vagy kompresszorral csináljam?

Figyelt kérdés
Az egyszerű bolti dobozos(spray) festék jó? Matt fekete vagy fehér? és mia különbség a fluoreszkáló és foszforeszkáló festék között?
2012. márc. 19. 14:11
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha le akarod szedni a régi festéket akkor jobban jársz ha kromofággal szeded le. Az gyorsabb és jobb munkát is végez az illesztéseknél is, ahol te nem tudod megcsiszolni. Én spray festékkel fújtam le, csak graffiti festékkel, mert azok jól tapadnak. Abból vagy 3 réteg, plussz egy lakk réteg rá és jó is évekig.
2012. márc. 19. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
kössz a választ...csak a lakk réteggel lenne gond mert mattra szeretném(még nem vagyok bene 1oo%-ig biztos) de az pótolható 1-2 plussz réteggel?
2012. márc. 19. 14:51
 3/6 A kérdező kommentje:
jahh és a kromofág ugye a gyári festést is ugyanolyan jól leviszi?
2012. márc. 19. 14:52
 4/6 anonim ***** válasza:
Tudsz venni olyan lakkot is ami matt festékre van. Szóval nem lesz tőle fényes, lakkozhatod. Kromofág gyönyörűen leszedi a gyári festéket is, csak használj kesztyűt mert a kezedet is marja.
2012. márc. 19. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
azt tom hogy a kromofág szétmarja a kezem de az kárt tesz a fémekben is (aluminium) és utána a festék nem marad meg rajta normálisan
2012. márc. 20. 18:46
 6/6 anonim ***** válasza:
Az aluminiumot nem teszi tönkre a kromofág. Viszont ha aluminium a bicajod, akkor előtte kell alapozó, mert ha alapozó nélkül rakod rá a festékrétegeket, akkor van esély hogy megtöredezik egy két hónap múlva, és szépen leválik. Szóval kell előtte alapozó, de nyugodtan kromofágozhatod.
2012. márc. 20. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!