Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mi a külömbség az aluminium...

Mi a külömbség az aluminium 6061 és a 7005 váz között? Csak ez a két fajta van de nem tudom meik a jobb (? )

Figyelt kérdés

2012. márc. 20. 20:44
 1/3 anonim ***** válasza:
Ez valójában az Alumínium fajtája. A 7005-ös erősebb. De viszont a 6061 talán könnyebb.
2012. márc. 21. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

a váz kialakítása (szögek,formázási technológia) sokkal többet számít mint az hogy 6061/7005 aluból készül

az a különbség hogy más ötvözőanyagok segítségével álítják elő

a 7005 erősebb de drágább mert nehezebb vele dolgozni

a 6061 viszont könnyebb alakítani és így az 1árba lévő vázaknál jobb a 6061 mert azt már tudják vízzel is formázni ott a vastagabb ahol kell de viszont egy ilyen váz 7005-ben az már drágább

küld el azt a vázat/kerót amit kinéztél mert így a vázanyag alapján nem lehet megmondani h melyik a jobb

2012. márc. 21. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Pukimaci88 válasza:

A 7005-ösben több a nemesfém. Erősebb, nehezebb, tartósabb, mint a 6061-es.

Az előttem szólónak üzenem, hogy pont a 7005-ös az amit vízzel formáznak. Pl.: Merida Matts Speed HFS XT Edition (HFS = Hydra Forming System). Saját bringám volt ilyen. ;)

Én csak 7005-ös vázakat használok. Másra nem bízom az életem.

2017. aug. 24. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!