Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Átdobó beállítása Pontosan...

Átdobó beállítása Pontosan hogyan is?

Figyelt kérdés

Van egy MTB kerékpárom

Hogyan kell pontosan beállítani rajta az első átdobót?

Saiguan váltó található rajta a hátsót sikerült beállítanom

Mivel kormányváltós ezért nincsenek feltüntetve rajta a pontos fokozatok nem egy precíz szerkezet mint pl a másik amin Shimano van ezen csak pöttyök jelzik a fokozatokat

Ugyebár beállítottam az átdobó végállásait a pedálnál de valamiért mégis néha túldobja a láncot a legkisebb fogaskeréknél.

a Bowdent is csak egy anyás csavar fogja így itt nem nagyon találkoztam hozzá való bowdenfeszítővel ilyen esetben mi a teendő?

köszönöm!



2012. márc. 28. 09:19
 1/3 A kérdező kommentje:
És még annyi kérdésem lenne hogy mi az ideális magassága az átdobónak? bilincses rögzítés van rajta
2012. márc. 28. 09:21
 2/3 anonim ***** válasza:

Van egy H és egy L csavar. Az első váltónál az L szabályozza a kicsi fogaskereket még a H a nagyot. Ha nagyon kivan lazítva a csavar vagy nem jó szögben van fölrögzítve a váltóbilincs, akkor túldobja a láncot. Az sem jó ha túl van húzva mert akkor meg nem fog minden áttételere váltani. ( a hátsó váltónál fordítva , ott az L a nagy , a H pedig a kicsi fogas). Az normális ha a bovdent az anya fogja, ha megvan eléggé húzva a bovden akkor az elég feszes, első váltónál nincsen bovdenfeszítő. Ha húzni akarsz a bovdenen akkor úgy csináld , hogy a váltókart (ez esetben a bal oldalit) a legutolsó fokozatba állítod , így ellazul a bovden és könnyedén tudsz húzni rajta.


Olyan magasságban kell lenni az átdobónak , hogy kövesse a lánc vonalát , tehát ne érjen bele a láncba sem alul sem pedig fölül és váltson mind a 3 fogaskerékre. A lánc a terelő lemezek között pont középen fusson.

2012. márc. 28. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Sikerült most faszányosan működik Köszönöm :)


A magasságot pedig úgy állítottam be hogy a váltó épp hogy ne súrolja a pedál oldallemezét úgy tűnik mostmár nem dobja le.


A végállás csavarokkal a H és L jelzésűekkel tisztában voltam csak az volt a bajom vele hogy ha a legnagyobb fogaskerékre váltotam hiába volt kiengedve a csavar akkor sem tudtam annyira föltekerni a váltót hogy középen legyen a lánc gondolom ezen a bowdenfeszítővel még tudok valamennyit játszani

2012. márc. 29. 14:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!