Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Szerintetek kerékpárra a...

Szerintetek kerékpárra a diszkes fék a jobb vagy a normál fék?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 1. 20:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
MTB-re disk hidraulikus, outira normál outi fék.
2012. ápr. 1. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Én jobb szeretem a tárcsát. Nem kell annyit vacakolni a beállításával, nem érzékeny annyira az esőre, latyakra.
2012. ápr. 1. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
És egy drágább hidraulikus fékendszer sokáig kibirja?
2012. ápr. 1. 21:50
 4/11 anonim ***** válasza:
^^jóféléből az olcsóbb is. Ha nem hegyezel/nem vagy 80 kiló felett/nem tekersz piszok nagy sárban-esőben, szerintem értelmetlen. Viszont tényleg elég igénytelen a bowdenesekhez képest (akár V akár tárcsa)
2012. ápr. 2. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
fékbetétet mindegyikben kell cserélni, talán a hidraulikus macerásabb, de az élmény kárpótol :D
2012. ápr. 2. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek, én ezekre gondoltam: [link] és [link]
2012. ápr. 2. 21:30
 7/11 -Fremen- ***** válasza:

Attól függ mire használod.


A tárcsafékeknek nagyobb ereje van, de úton max hátulra jó tenni, egyszerűen fölösleges, ha nem vagy profi és nem kell nagy sebességről lassítanod. Sokan berántják az első féket, és fejreállnak.


Ha hegyekben jársz, akkor pedig lefelé mindenképp kell előre is tárcsafék, de nem kötelező hidraulikus. Én azért nem ajánlanám a hidraulikusat kezdőknek, mert sok macera a karbantartása, vagy drága. Még maga a bowdenes tárcsafék is érzékeny beállítást igényel, mivel sokkal kisebb a mozgása, mint a patkó/vfékeknek, és ha nem értesz hozzá, akkor kidobálod a pénzt szervizelésre.


Tehát nagyon jó minőségű a hidra tárcsafék, de ha nem vagy legalább középhaladó hegyi túrázó, fölösleges=pénzkidobás.

Ha mindenképp jobb minőségűt akarsz venni, de nem értesz nagyon hozzá, inkább bowdenes tárcsafékeket ajánlanék. Útra elég a 160-180as, hegyre előre 200, hátra 180at ajánlanék.

Jó márka az Avid, nézegess a bowdenes termékeik közt, ha leírod, mire használod, mennyit, hol, hogyan, mondhatok tippet is.

2012. ápr. 6. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Fremen: ritkán megyek hegyre túrázni, a biciklit mindennap használom, föld és betonúton,szeretek gyorsan menni és gyorsam megálni elsőfékkel, egyaránt használom mind 2 féket. Most Avid V-fékem van,megvagyok vele elégedve,de a biciklistársaim nagyrészének hidraulikus fékje van, és érezhető a különbség a 2 féknél.
2012. ápr. 6. 16:59
 9/11 anonim ***** válasza:
ha hegyekben nem jársz, csak feszülni akarsz tényleg felesleges a tárcsa. Fejreállni v-fékkel is lehet. Amúgy az a shimano jó amit linkeltél. De városba, sík útra felesleges.
2012. ápr. 6. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 -Fremen- ***** válasza:
Te tudod, mennyit akarsz költeni rá. Jól jön a gyors fékezés, de ilyen közlekedésre elég az, amid van, legfeljebb mechanikusat ajánlanék, de a hidraulikus drága, inkább downhill használatra való és versenyekre, ahol számít minden századmásodperc. Ha nem közlekedsz vadul, nincs szükséged rá, de ha minden vágyad, akkor vedd meg. Csak azért, hogy villogj vele, meg másoknak is olyan van, szerintem nem éri meg.
2012. ápr. 7. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!