Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mikor kell cserélni a kerékpár...

Mikor kell cserélni a kerékpároknak a középső csapágyát?

Figyelt kérdés
Éreztem, hogy megmozdult, de csak hátrafele szabadon tekerésnél, gondolom azért ekkor, mert a lánc ilyenkor laza. Huztam rajta mikor kézzel próbálom mozgatni állásába akkor ok. De aztán használatnál megint előjön.
2012. ápr. 2. 12:46
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha zavaróan nagy holtjátéka van (szerintem mm-es nagyságrend), rág, szorul, vagy ha használhatatlan/törött. A leírásodból nem nagyon jött le, hogy mit akarsz írni. De tekerés közben is érezhető a kotyogás, ha erre gondoltál. Ha kézzel megtudod húzni a csészéit a hajtókaron keresztül, akkor közvetlen életveszélynek vagy kitéve.
2012. ápr. 2. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Amúgy ezekhez az újfajta hajtókarokhoz lehuzató kell?

Nem szegecses, hanem csavaros.

2012. ápr. 2. 22:20
 3/4 anonim ***** válasza:

A négyszögtengelyes hajtókarhoz speciális szerszám kell, hogy le tudjad szedni. Persze anélkül is megoldható, de elég nagy macera (és könnyen megsérted a váz festését is).


A hagyományos középcsapágyat pedig időnként szét kell szedni, ki kell takarítani és be kell zsírozni - nem kell azonnal cserélni. Ma már sok bicikliben monoblokk van, azt egyszerűen kicserélik, négyszögtengellyel együtt.

2012. ápr. 3. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Ha tekerés közben megugrik a pedál,vagy zebránál,domboldalon,szóval erőltetésnél recseg,előre ugrik,lötyög...
2012. aug. 23. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!