Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Kerékpárszerelés - mi az oka...

Kerékpárszerelés - mi az oka annak, hogy a rugós tag lassan rúg vissza és szörcsögő hangot ad közben?

Figyelt kérdés

Arra gyanakodok, hogy valami az olajjal lehet, vagy tömítéssel, de nem értem, hogy mi, mert 1 hónapja még jól működött. Hiába takarítottam és olajoztam meg mindent, valami a taggal van, vagy a visszaúttal.

Régi tekercses X-fusion, köszönöm, ha valakinek van ötlete.



2012. ápr. 15. 18:51
 1/4 anonim ***** válasza:

Hali!

Lehet ,hogy a meleg kinyírta mert télen a fém összehúzódik a hideg miatt nyáron pedig kitágul ,ha sokat mentél télen lehet ,hogy kikopott a tömítés mert mozgott a kisebb résen. Most ,hogy kitágul az acél több helye lehet a tömítésnek és mellette szörcsöghet az olaj.

Szerintem menj el biciklis boltba ,hogy adjanak valami olajat ami direkt erre van a viszkozitás miatt nem mindegy. Lehet túl sűrű vagy ilyesmi.

2012. ápr. 15. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Vagy a nyomórúd körüli tömítés vagy belül a lebegődugattyú tömítése kopott ki. Ha látod, hogy nagyon húzza a rúdra az olajcsíkokat, akkor biztos, hogy az előbbi. A szörcsögő hangot a csillapítófej adja, ahogy a levegőbuborékos olajon átmegy. Normál esetben csak szuszogást kellene hallani. Mivel ezek a tagok gyárilag fel vannak fújva 100-150 psi-re és nincs rajtuk szelep, ha szétszeded, csak úgy tudod összerakni, hogy jó is legyen, ha eszkábálsz rá szelepet. Komolyabb bringaboltokban érdemes érdeklődni (xfactor, probike), hátha foglalkoznak ilyen tagfújással, meg a tömítés cseréjéhez is valószínű, hogy kell valami normális célszerszám.
2012. ápr. 15. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nem eresztett olajat, és én is erre gyanakodok hogy levegős lett, az is lehet hogy a hőtágulás miatt, de kizártnak tartom, egyszerűen régi már és szét van használva. Szóval ezt házilag nem valószínű, hogy megoldom, mindenképp szerviz lesz belőle. Kb mennyit kérnek el egy ilyenért? Gondolom változó, csak mégis 5 ezer vagy 10... Most nincs pénzem ilyenekre.
2012. ápr. 16. 05:20
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem közelebb lesz a 10e Ft-hoz, munkadíjfüggő, érdeklődj nagyobb bringaboltoknál.
2012. ápr. 17. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!