Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Milyen márkájú biciklit vegyek?

Milyen márkájú biciklit vegyek?

Figyelt kérdés
Szeretnék venni egy jol működő biciklit, akár használtat, akár ujat. Viszont a típuson kívül nem igazán tudom, miaz, ami meghatározza azt, hogy jó biciklit veszek-e. Szerintetek mit kell figyelembe venni vásárláskor?

2012. ápr. 20. 21:42
 1/8 anonim válasza:
szerintem neked egy könnyű hajtós ruszki bicikli az álmod.
2012. ápr. 20. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 claidheamohmor ***** válasza:
Hát ez így elég tág... mire kell, hol és mennyit akarsz vele járni, mennyi pénzt akarsz rászánni, mindenképp újat akarsz-e, vagy jó a használt is, fiú vagy-e vagy lány, milyen magas vagy, hány kiló, satöbbi... egy biztos (és nagyon fontos, ha nem akarod megszivatni magad): hipermarketekben ne vegyél bringát, csak szakboltban!
2012. ápr. 22. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
És amugy a drága biciklik megérik az árukat? Tehát van jelentős különbség a 40ezres vagy egy 140 ezres bicaj között?
2012. ápr. 22. 17:23
 4/8 claidheamohmor ***** válasza:
Természetesen van. 40-ért egy teszkós szart veszel, amit kb. egy év után hajíthatsz a kukába. Ezeknél a váz is tiszta lutri, láttam nem egyet, ami olyan pocsékul volt hegesztve, hogy nem mertem volna ráülni (pedig egy hegesztett acélvázat nehéz elbaszni, de itt konkrétan mellé volt varrva, azt meg, hogy a cundert is lusták voltak leverni festés előtt, már nem is számolom). A legalja ezeknek az össztelós-teszkós. Kidobott pénz. 60-80-ért már veszel szaküzletben olyat, ami városi közlekedésre alkalmas, korrekt váz, alapszintű, olcsó alkatrészekkel szerelt bringa. 140-ért már egy jó váz, középszintű, komplett alkatrész-szettel (tehát egy gyártó egymáshoz passzoló alkatrész-családjával) van felszerelve, városi közlekedéshez, túrázáshoz, satöbbi, esetleg még jár hozzá egy közepes, de jónak mondható első teleszkóp.
2012. ápr. 23. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 claidheamohmor ***** válasza:

használtban viszont elég vegyes a felhozatal, néha ki lehet fogni egészen jó vételeket.

De még mindig nem írtad, mire kell :)

2012. ápr. 23. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Országutón mennék vele, illetve túrára is kellene. Városban ritkán használnám. Igazábol ezért nem tudom, hogy mountenbikeot vagy országúti vegyek.
2012. ápr. 25. 16:40
 7/8 claidheamohmor ***** válasza:

Hát ez jó kérdés, személy szerint túrára nem ajánlanék országútit, úgy értem, meg lehet vele tenni több száz kilométert is, de csomagos, több napos túrára nem alkalmas, főleg változó útminőség mellett. Ilyen esetben véleményem szerint masszívabb váz, kényelmesebb geometria, és ballonosabb gumik alkalmasabbak, nem beszélve a csomagtartó/kerékpáros táska felszerelhetőségéről. A méret szerintem itt teljesen mindegy, hogy 26"-os vagy 28"-as -bár én talán mégis 28"-ast vennék, city, trekking, mtb, komfort, túra kategóriában nézz körül, merev vázzal, merev villával esetleg egy első teleszkóppal - utóbbi esetben kíméled a csuklódat, de nagyobb a meghibásodási lehetőség. Ilyen bicikliken már jó, ha van váltó (általános városi közlekedésben ez nem muszáj). Sárvédőt is érdemes rá szerelni, valamint a KRESZ szerinti felszereltség elengedhetetlen. Ha olyan túrára gondolsz, hogy csak úgy felpattansz, és lenyomsz 30-70-100 km-t, csomag nélkül (a hátizsákot ilyen távokon felejtsd el) meg vissza, még aznap, az ilyet én is oútival csinálom. A márkáról és a felszereltség részleteiről nem igazán tudok nyilatkozni, mivel ez erősen az ártól függ, egyszerű, egysebességes, szénacél vázas városi gépet már 35-40.000-ért veszel újonnan, a felső határ meg a csillagos ég. Egy dolog fontos: ne hipermarketben vedd, mert nagyot fogsz szívni, kizárólag szakboltban!

80-100.000-ért olyat veszel már, ami kényelmes, és évekig kiszolgál, főleg, ha nem spórolsz a lakaton, hanem veszel egy normális U-, vagy láncos-lakatos kryptoniteot vagy abust 15-20-ért.

2012. ápr. 25. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 claidheamohmor ***** válasza:
Találtam neked egy cikket: [link]
2012. ápr. 25. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!