Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Shimano br-m525 tárcsakéem...

Shimano br-m525 tárcsakéem dugattyúja beragad?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Van egy shimano br-m525 típusú tárcsa fékem. Tektro 160-s tárcsával használom. A mai nap vettem.

Miért érzem azt, hogy ha fékezek utána mintha fogna a fék tovább? Olyan mintha a dugattyú beszorult volna, és ottmaradt. Olyan ellenállást képez a hátsó keréken mintha dombnak mennék fel.


Vagy rossz a fék?



#tárcsafék #Shinamo #hidraolikus
2012. ápr. 25. 22:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

[link]

ezt csináld meg

ha megcsináltad és be van állítva akkor ragadhat a dugattyú és akk szervízbe vidd el

2012. ápr. 25. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
A féket a mai nap vettem. Kb 2 órát használtam a felszerelés után, visszanyomta a dugattyúkat, de az adapteren még nem állítom.
2012. ápr. 25. 23:00
 3/12 anonim ***** válasza:

akkor azt állítsd be

dugattyú visszanyom és beállít ha nem állítod be nemn ér semmit

2012. ápr. 25. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Mert amikor kicsomagoltam, felraktam, aztán beleért. Leszedtem a kereket, és meghúztam a fékkart, erre össze is ment és úgy is maradt. Kikaptam a betéteket, majd imbusz kulcsa meg csavarhúzóval visszanyomkodtam óvatosan, elég nehezem ment vissza.

Na majd holnap, mert ma már elég régen volt a 6 óra :)

2012. ápr. 25. 23:09
 5/12 anonim ***** válasza:
ha nem megy úgy h beállítva akkor vidd el szerelőhőz mert lehet h ragad
2012. ápr. 25. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Vagy cseréltessem ki egy másik fékre?

Holnap elviszem szerelőhöz, de ő szétszedi ha tényleg szorul?

2012. ápr. 25. 23:15
 7/12 anonim ***** válasza:
szétszedi, ha még garis akkor vidd oda ahol vetted
2012. ápr. 25. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
A mai nap vettem. Megpróbálom először szerelőnél beállítani, ha azt állapítja meg,h. rossz akkor megye Keszthelyre és cseréltetem.
2012. ápr. 25. 23:27
 9/12 A kérdező kommentje:

Sikerült!

Jól be lett állítva.

A másik probléma amit menet közben tapasztaltam, hogy amikor ráfogok a fékkel lazán, épp, hogy hozzáér a betét a tárcsához, vagy is súrolja, akkor az egész bicaj berezonál.

De ha erősen ráfogok akkor elkussol. Mitől van ez?

Ferde netán a tárcsám?

2012. ápr. 26. 21:30
 10/12 anonim ***** válasza:

húzz meg minden csavart

féktárcsán a féket tartó csavarokat nézd meg h nem-e lazák a küllők meg hogy nem lötyög-e a kerék

2012. ápr. 27. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!