Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » 26"-er VS.29"-er. Melyik a...

26"-er VS.29"-er. Melyik a jobb? Melyiknél milyen előnyöket lehet felhozni? Ti melyiket választanátok?

Figyelt kérdés
2012. máj. 17. 21:46
 1/10 claidheamohmor ***** válasza:
2012. máj. 17. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi :) Ment a zöld kéz!
2012. máj. 18. 12:33
 3/10 anonim ***** válasza:
Hétfőn hozom el a boltból a Merida 29er-em. Akkor érdemben nyilatkozom majd a különbségről a régi 26-osommal szemben.
2012. máj. 18. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 claidheamohmor ***** válasza:
Király, kíváncsi vagyok a tapasztalataidra!
2012. máj. 18. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Én is várom. Majd írd meg ide ha lesz rá időd! :)
2012. máj. 18. 21:18
 6/10 anonim ***** válasza:

Nos uraim, ahogy ígértem elhoztam, véleményezem.


Ma dél előtt elmentem a gépért, egy Merida Big Nine tfs 300d-ért. Első pillanatban ahogy beléptem az üzletbe rögtön kimagaslott a többi bringa közül és kb. ennyi volt csak a reakcióm: ejha, ez tényleg nem kicsi:)

Ezt követően leakasztották nekem a "szögről" és végre rátehettem a hátsóm. Gyors méretezés és már azon eszméltem, hogy a próba körömön vagyok. Furcsa érzés volt, magasan ültem. Olyasféle érzésem volt, mintha egy személy autóból átültem volna egy terepjáróba. Nos gyorsan leteszteltem a váltót, fékeket koptattam egy kicsit és fizettem és már mentem is haza h rákészüljek egy rövidke köre. (Sajna éjszakás voltam s már alig vártam az ágyat, de a bringám jobban szóval... :) )

Nos ami lényeges különbséget éreztem egy 26-ossal szemben, az az volt ahogy az akadályokat vette a szekér. Dobra fel nem kellett annyira megerőltetném magam, szépen egyenletesen mászott, gödrök felett egyszerűen átsiklott, érezhetően magabiztosabban mozgott a terepen mint egy 26os.

Manőverezésnél az az érzésem volt, nem tudom, hogy kerékből vagy csak a váz geojából adódóan,hogy nem az a fordulékony fajta, de ahogy telt az idő egy az érzés egyre inkább halványodott s amint ezt megszoktam, már abszolút úgy kezeltem, mint a régi kis 26osom. Hogy nagy szavakkal éljek A testem része lett a bringa:)

Ha kacérkodsz a 29es gondolatával menny keress egyet, ülj rá, próbáld ki és bele fogsz szeretni. Maga biztosabban fogod vele venni az akadályokat.

Remélem hasznos, vélemény tudtam írni, kb 2 órát aludtam csak és eléggé kótyagos vagyok még:)


A kerékpáromhoz, kaptam két lámpát, csengőt, kulcstartót kulaccsal valamint 4 db sárga macskaszemet. Csengőcském kicsit nem tetszett, de azért kaptam, mivel munkámból kifolyólag mutassak példát az embereknek:P


Ja amit még el felejtettem írni, haza felé úton még az is megbámulta a szerzeményem, aki szemmel láthatólag nem egy "bikefun". No és aminek még örültem, hogy a kis városkában ahol lakom ez a 2. 29-es.


Képeket is készítettem, de nem a legjobban lettek, mivel már betettem a garázsba a bringát mikor eszembe jutott, hogy azt is kellene, de pótolni fogom majd később jobbakkal:) Ha valamire kíváncsiak vagytok kérdezzetek, mert hirtelen ennyi jutott csak eszembe.


[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

2012. máj. 21. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Hát majdnem ugyan olyan, mint amelyiket én néztem ki. Köszönöm a véleményt és használd egészséggel a bringát. Sok-sok balesetmentes kilométert vele!
2012. máj. 21. 18:16
 8/10 claidheamohmor ***** válasza:
Zír! Jól néz ki :D
2012. máj. 21. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Jóféle! ;) Egyedül a kormánya nem tetszik hogy nincs benne meg az a kis magasítás, lecserélném egy kényelmesebb DH-s kormányra.
2012. máj. 24. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 claidheamohmor ***** válasza:
Apróság, bármikor lehet rá venni egy olyat, de előbb hadd tapasztalja ki így... aztán lehet csereberélni, ha szükséges.
2012. máj. 24. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!