Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Hogy szállíthatok kerékpárt...

Hogy szállíthatok kerékpárt vonaton belföldön?

Figyelt kérdés

a Máv tájékoztatását elolvastam, e nem sokkal lettem okosabb. valaki segítség? am itt van a hivatalos szabályzat:



[link]



2012. máj. 24. 22:19
 1/6 anonim ***** válasza:

Innen indulj el:

[link]

2012. máj. 24. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen :)
2012. máj. 25. 09:14
 3/6 claidheamohmor ***** válasza:

Dióhéjban:

-szétszerelve csomag, díjmentes (összehajtható bringák előnyben)

-egyéb esetben kerékpárjegyet kell venni. Ha MK tag vagy, jár rá kedvezmény. Ha nem, nem.

-az első (másodosztályú) kocsi elején, és az utolsó ilyen kocsi végén tartandó, amennyiben nincs a vonathoz kerékpárszállító vagon csatolva.


Tapasztalatok:

-némelyik vonaton van olyan vagon, ahol fel van szerelve amolyan kerékpártartóval, amire fel lehet akasztani.

-utaztam olyan vonattal, ahol középen nyíló ajtókkal felszerelt, alacsonypadlós vagonok voltak. Megkérdeztem a kallert, hová tehetem a bringát, azt mondta, bárhová :)

Ha megvan a kerékpárjegy, és olyan helyen van a bicikli, ahol nem bukik fel benne senki, és nem zavarja a vonaton való közlekedést, akkor általában nem baszogatnak.

2012. máj. 31. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 claidheamohmor ***** válasza:
ja, IC-re egyben nem rakhatod fel, ha nincs rajta kerékpárszállító vagon -> szed szét, onnantól csomagnak számít :P
2012. máj. 31. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 claidheamohmor ***** válasza:

izé, szeDD szét :)

Bár lehet, hogy veszekedni fog veled a kalauz.

(inkább biztos, mint lehet)

2012. máj. 31. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 claidheamohmor ***** válasza:

Na, mit találtam:

[link]

Díjak:

[link]

2012. máj. 31. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!