Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Egy 200 km-es túrára megyek 3...

Egy 200 km-es túrára megyek 3 napig és minden nap csak este kapunk kaját olyan kaját kell vinni ami 2 napra elgendő és nem romlik meg tudnátok ilyen kajákat mondani?

Figyelt kérdés

2012. máj. 30. 19:31
 1/5 anonim válasza:
kenyér, kolbász, uborka
2012. máj. 30. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
konzerv?
2012. máj. 30. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Brain Storming ***** válasza:

Műzliszelet, minél szárazabb kolbász, napraforgó v akármilyen olajos mag, kekszek, zacskós műzli (olyan, amiben inkább puffasztott dolgok vannak, nem pedig lapított magvak, mert a puffasztottakat magában is lehet enni, a másikhoz sokan vmi löttyöt kevernek, ami körülményessé teszi a fogyasztását), mazsola (de leginkább a diákcsemege mixek), stb.


Amikor én megyek tekerni (mondjuk én nem szoktam 100 kmnél többet), akkor kb 50 km-ként automatice megéhezem. Én sajtot szoktam vinni, v pezsgőtablettás fiolában pl. hántolt napraforgómagot (olcsóbb, mint a héjas!), v kolbászt, kis, tenyérnyi adagokban, könnyen bontható csomagolásban. Sajtot semmiképpen ne vigyél több napra, mert szobahőmérsékleten órák alatt meglöttyed.


Mindenképpen az legyen az alapelv, h minél szárazabb, minél magasabb kalóriájú dolog legyen, de ne egyszerű szénhidrátban gazdag (pl. cukorka v csoki), csak akkor, ha az komplex (mint a műzliben). Ezért jók az olajos magvak és a "sűrű húsneműk", mint a kolbász: ezek fehérjedúsak és kissé zsírosak, kis térfogatban is jobban telítenek. Ha élvezed a túrát, úgysem az evésen fog járni az agyad, lehet, h egész napra elfelejted. :)

2012. máj. 31. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek a válaszokat! :D
2012. máj. 31. 15:51
 5/5 anonim ***** válasza:
Azért ne feledkezz meg az evésről, velem ez eleinte előfordult és elég rosszul jártam: kb. 80 km után hirtelen nagyon elfáradtam, síkon még minden rendben volt, de a legkisebb emelkedőn kínszenvedés és az amúgy nem gyenge akaraterőm nagy próbája volt feljutni. Megálltunk, és pár csoki segített, de okosabb lett volna hamarabb enni.
2012. máj. 31. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!