Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Megéri régi, de felújított...

Megéri régi, de felújított országúti bringát venni, vagy inkább újabbat nézzek kicsit többért?

Figyelt kérdés

Kb csak a váza régi. Megéri megvenni így 95-ért, csak inkább gyűjtsek még egy újabbra?


Nem szeretnék luxus-bicajjal kezdeni, mert most térnék át országútira, de nem szeretnék rosszat sem venni.


Azon is gondolkoztam, hogy ezt megvenném, és esetleg ha később belejövök, csak egy újabb vázat kellene vennem, mert minden cucc a bringán nagyon jó minőségű.


Ti mit tennétek?

(A pénz nem vet fel, így most egy zsír-új gépről nem is álmodom, nincs rá +200e ft-om.)



2012. jún. 1. 11:40
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem megéri. Új géppel is lehet szívni (mesélhetnék), és ha szorít a pénz, akkor sztem újat venni pazarlás.
2012. jún. 1. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Megéri. Arra figyelj, hogy a kerék 622-es legyen benne és ne érjen be a fék a gumiba. Ha nagyon erősen kell húzni a féket, az is lehet gond. A régi bicikliken a kerékmérettel szokott gond lenni, mert a 630-ra tervezett vázba tesznek 622-es kereket, így megnő az erőkar fékezéskor, és elég nehéz megállni vele. Amúgy én kb. 2 éve vettem 80k-ért Shimano 600-as szettel szerelt használt biciklit, 622-es kerékhez való vázzal. Egy új kerékszett ráférne, de használható.
2012. jún. 1. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én tavaly vásároltam egy új kerékpárt (országúti - Márkát nem írok az ára 189 ezer forint volt) Elvitem egy kerékpár szervízbe, hogy használatba vétel előtt átnézék-beállították . Körűlbelűl 1500km-ert mentem vele amikor észrevettem, hogy az első kerék kissé kotyog (Minden indulás előtt megnéztem) elvitem a szervízbe ahol megálapították, hogy a kónusz jelentősen "berágott" cserélni kell. Volt egy Miyata országútim is ezelőtt (ÉN MARHA ELATAM) használtan vettem és 6000km után sem kellet cserélni konuszt. Majd KB 2000km után a hátsóban 8-as lett ugy ,hogy a felni hozzáért a fékhez pedig vigyáztam kerűltem a kátyús utakat vagy inkább lassan mentem rossz úton. KB 3 ezer km-nél a hátsó kerék is kotyogni kezdet - Mint ahogy az egyik régi kerékpáros haverom mondta: többet ér egy régi felújított mint egy "modern" új!


Most vettemm egy peugeot kerékpárt valamikor a 90-es évek elején gyártották (30 ezerért) használható, de én felújítom, új külső-belső gumit kap új kerékszettet új láncott , új fogaskoszorút- alapos zsírzást, kenést új fékbetétet- konuszt és még így is jóval olcsóbb lesz (és tartósabb) mint egy új A Miyatámal amit 3 évig használtam az is legalább 20 éves volt külső gumi csere és rendszeres kenésen-zsirzáson kívűl semmi gondom nem volt!


Mai napig bánom, hogy elattam!

2012. jún. 2. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Brain Storming ***** válasza:
Nézz szét a bikema.aprón - ott jó vázat is vehetsz olcsóbban, de érdemesebb komplett bicikliben gondolkodni, mert úgy sokkal olcsóbban jössz ki.
2012. jún. 2. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!