Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » 40- 50 éves acél alkatrészeket...

40- 50 éves acél alkatrészeket, hogyan lehetne kifényesíteni újszerűre?

Figyelt kérdés
Találtam nagyfater istállójában egy állítólag 65 ben vásárolt kerékpárt, és szeretném felújítani. Csak az eredeti alkatrészekből dolgozok, kerekek váz mostanra minden rendben van, csak van néhány apró mütyür szerintem acél alkatrésze(vonzza őket a mágnes), főleg csavarok, melyek egyáltalán nem rozsdásak de ronda bemattult színük van, ezeket hogyan lehetne kifényesíteni? festés szóba sem jöhet:P

2012. jún. 3. 19:45
 1/3 anonim ***** válasza:
Galvanizálással ha ráfuttatsz valami fémet akkor szerintem menthető a dolog...de ennek a pontosabb mikéntjéről valami szaki tudna sokat mesélni. Kérdezz meg valami egyetemi profot azzal, hogy ez benne lenne példaként valami diplomamunkádban :D
2012. jún. 3. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
én valami egyszerűbb megoldást keresek mint pl a bemattult 20ftost ecetbe kell rakni:P biztos vagyok benne hogy valami savban vagy hasonlóban kifényesedne csak feleslegesen nem akarok bevásárolni mindenféle maró roncsoló anyagból:P
2012. jún. 3. 20:34
 3/3 Alex Fly ***** válasza:

Szidol? Ha még létezik olyan...

Vagy hasonló készítmény.

2012. jún. 7. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!