Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Rendőr büntethet?

Rendőr büntethet?

Figyelt kérdés

Ha nappal áttekernék a szomszéd faluba a főúton, kell valami különleges dolog a bicajra?

Ugye nem kell mellény, meg semmi hülyeség?



2012. jún. 20. 12:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg kell mellény, meg a bicajra a kötelező felszerelés. De legtöbbször a rendőrök szarnak bele az ilyesmibe, ők sem tudják mi a kötelező. Főleg faluknál.
2012. jún. 20. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 /Anita_'94/ ***** válasza:
68%
Elvileg a mellény csak lakott területen kívül, rossz látási viszonyok mellett kell. Ha jól tudom kötelező a csengő, az első- és hátsó lámpa, a hátsó prizma, a küllőprizma (legalábbis az első kerékre) és a két, egymástól független fék. Ha ezek megvannak (és persze józan is vagy :D ), nagyon nem sírhat. De szerintem nem igazán foglalkoznak ezekkel...
2012. jún. 20. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ha pont a rendőr lányához tekersz, amíg az apja dolgozik, akkor jobb, ha a kertek alatt mész, mert a gumibot ellen a mellény sem sokat segít!
2012. jún. 20. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

én székesfehérvári vagyok, errefelé ez a dolog képlékeny, a legtöbb környező faluban még semmi gondom nem volt bringával rendőrökkel, de van egy két falucska, ahol nagyobb rendőri jelenlétre van szükség, (vajon miért?) ott bizony már bűntettek meg azért is mert az országutimon nincsen csengő...

amúgy mellény rossz látási viszonyok mellett vagy éjszaka kell, előre fehér, hátra piros prizma... lámpából ugyan ez, lámpa nappal is kell mert ha megállít rendőr kötözködhet ha nincs... legrosszabb esetben legyen a táskádban... első és hátsókerékbe kell sárga prizma...

+ a csengő is kötelező...

Hogy nekem outisként ebből mi van?

lámpa, meg láthatósági mellény meg hátsó prizma... ha meg megbüntetnek akkor így jártam, de nem fogok egy csengővel csúfolkodni...

amúgy mellény meg lámpa nem azért kell mert kötelező, hanem mert ciki mikor hátulról elcsapnak 120al...

2012. jún. 20. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2012. jún. 20. 19:56
 6/11 anonim ***** válasza:
Én sokszor teszem meg az utat 2 város között de nincs semmi ilyen "ultra kötelező" cucc(csengő meg visszapillantó meg légzsák...) és még sose állítottak meg. Amúgy is a kedves biztos uraknak több a papírmunka az ilyen hülyeségekkel, mint amennyi a hasznuk belőle.
2012. jún. 20. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Alex Fly ***** válasza:

4-nek: majdnem korrekt, de előre nem kell fehér prizma, illetve a hátsó kerékre sem kötelező.

Pontosan:

116. § (1) A kerékpárt fel kell szerelni


a) könnyen kezelhető, megbízható kormányberendezéssel,


b) két, egymástól függetlenül működtethető fékszerkezettel, melyek közül az egyik az első, a másik a hátsó kerékre hat,


c) hangjelző berendezéssel, amely csak csengő lehet,


d) egy előre fehér, vagy kadmiumsárga fényt adó lámpával,


e) egy hátra piros fényt adó, sötétben, tiszta időben legalább 150 méter távolságról látható helyzetjelző lámpával,


f) hátul egy vagy két, szimmetrikusan elhelyezett, nem háromszög alakú, piros színű fényvisszaverővel,


g) legalább az első keréken legalább 1 db borostyánsárga színű, mindkét oldal felé hatásos oldalsó fényvisszaverővel (küllőprizmával).


(6/1990. (IV. 12.) KöHÉM rendelet a közúti járművek forgalomba helyezésének és forgalomban tartásának műszaki feltételeiről)

A teljes szöveg (a kerékpárra a 116. § vonatkozik) itt található:

[link]

2012. jún. 21. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Itt Pesten meg olyan bringákkal közlekednek emberek, amin nemhogy csengő-lámpa-prizma nincs, de még fék se (ugye fixisek?), azt' mégse büntetik őket, konkrétan mindenki szarik bele.
2012. jún. 21. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Igazából én pont fixivel mentem fel Pestre critikal massra, letértem a tömegtől egy kisebb útra, fagyit venni, lekapcsoltak a jardok és megbüntettek mert nem volt fékem, meg semmim...

Igazából nem jellemző, hogy molesztálnának a rendőrök, minket bringásokat, de nem kell elfelejteni, hogy belőlünk ugyan úgy pénzt keres az állam, mint a gyorshajtókból...

2012. jún. 21. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Egy nagy darab kigyúrt kisebbségi, a vázon két gyerekkel, fék és világítás nélkül még részegen is elmegy!

De te próbáld meg úgy, hogy a hátsó lámpád csak 149 méterről látszik!

2012. jún. 21. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!