Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Egy ősrégi országuti biciklit...

Egy ősrégi országuti biciklit újítottam fel magamnak, városi használatra, annyira régi, hogy még csak alváz száma sincsen, szerintetek ha megállít egy rendőr mivel tudom bizonyítani, hogy az enyém?

Figyelt kérdés

2012. jún. 30. 14:24
 1/4 anonim ***** válasza:
Én így sem tudom bizonyítani, hogy van alvázszáma, mivel nem hordom magammal az adásvételi szerződést. Egyáltalán, szoktak ilyet kérdőre vonni a rendőrök, hogy tiéd e a bicikli?
2012. jún. 30. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
velem már fordult elő, mert elloptak egy piros biciklit az utcánkból és ahogy elhagytam az épületet a piros biciklimmel egyből jöttek a rendőrök igazoltatni, meg kérni a bicikli "papírjait" én kiröhögtem őket, felírták az adataimat elmentek, de másnap jöttek a kirabolt fickóval megnézni a biciklit... Aki simán mondhatta volna, hogy az övé, hogyan bizonyítottam volna az ellenkezőjét, ha akkor is egyedül éltem volna mint most, és a szüleim nem tanúskodtak volna...
2012. jún. 30. 14:48
 3/4 anonim ***** válasza:
Vannak mindenféle kerékpár-regisztrációra szakosodott cégek, szervezetek, egyes városokban a rendőrség is csinál ilyet. Fényképes regisztráció, gravírozás, UV-festékes azonosító, minden van. Szerintem ha egy ilyen helyen/weboldalon beregisztrálod a bringádat, és ők megjelölik valamivel, esetleg adnak papírt is róla, hogy azt Te regisztráltad, akkor egy később bejelentett bringalopás esetében senki nem mondhatja, hogy a nálad lévő bringa az. Másfelől viszont aki a lopást bejelenti, annak sem hinné el a rendőr bemondásra, hogy a Te bringád az övé, neki is igazolni kéne valamivel (ami ugye az egyedi azonosító hiánya miatt lehetetlen), így a te szavad áll az övével szemben, tehát emiatt nem hiszem, hogy aggódnod kell. Ettől függetlenül a regisztráció jó ötlet, mert így ha netán a Tiédet lopják el, akkor is van egy kis esély, hogy visszakerül hozzád.
2012. jún. 30. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm:P
2012. jún. 30. 16:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!