Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Felemás hajtókar-gondom van....

Felemás hajtókar-gondom van. Mit tegyek? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Nagyon régi, 26-os MTB-m van, és az egész ott kezdődött, hogy egyszer ki lett cserélve a bal oldali hajtókar, mert az eredeti már szó szerint rá volt ro*adva. Itthon, ráraktak többször is másik hajtókart (csak baloldani hajtókarról van szó végig), de azt már mindig meg kellett húzni alkalmanként, hogy ne lötyögjön. Voltam biciklisnél, ott ráraktak egy újat, de mire hazaértem vele addigra az is lötyög. Mit kell csinálni vele?

Remélem érthető nagyjából, sajna nagyon kezdő vagyok még bicikliszerelés szempontjából.

Előre is köszi a válaszokat, 17/L



2012. júl. 3. 18:29
 1/6 anonim ***** válasza:
nos ha ennyiszer meglazul, szerintem ott már a menet eléggé szét lehet nyúzva... cseréltesd ki a monoblokkot valami középkategóriásra (max 3000ft értékben) + vegyél új csavarokat(kb 300ft) amik tartják a hajtókart.
2012. júl. 3. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem a menettel van baj, hanem a kónuszos résszel, de tényleg középtengelycsere segíthet rajta. Az a probléma ezekkel, hogy ha 1x kilazul, akkor kicsit kikotorja a hajtókart is, de a tengely kónusza is sérül, így ha új hajtókart raksz, akkor se talál rendesen, ismét billeg rajta és a hajtástól kis idő múlva kilazul
2012. júl. 3. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat :-)
2012. júl. 4. 09:19
 4/6 A kérdező kommentje:
Na ma visszavittem, holnapra már meg is csinálja, középtengely csere kell neki.. Köszi a segítséget
2012. júl. 4. 17:59
 5/6 anonim válasza:
Olcsó megoldás de próbáld ki a menetrögzítőt :DD
2012. júl. 6. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Olcsó megoldás, ha nem akarod hogy jó legyen akkor lehet alkalmazni :P csak annyit érsz el vele, hogy esetleg a csavar nem fog lehajtódni a tengelyről, de a hajtókar kotyogása ugyanúgy megmarad.
2012. júl. 6. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!