Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Van e olyan szerszámos doboz,...

Totanka kérdése:

Van e olyan szerszámos doboz, amit a kulacstartó helyére fel tudnék csavarozni, valamilyen módon zárható lenne (a menet közbeni kinyílások és lopások ellen), és legalább egy csavarhúzót, egy imbuszkészletet, és pár villáskulcsot magába tudna fogadni?

Figyelt kérdés
2012. júl. 14. 21:20
 1/3 anonim ***** válasza:
30 éve még mindenki ezt használta erre a célra... öregek bicóin a mai napik látni... [link]
2012. júl. 14. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 claidheamohmor ***** válasza:

Van. Plédául: [link]

Válogass.

És ne felejtsd el nem a biciklin hagyni, amikor otthagyod valahol.

2012. júl. 15. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 claidheamohmor ***** válasza:

Ja, hogy zárható... :P

Hát... dobozok vannak zárhatók, ilyenekre gondolok: [link] , de saját tapasztalataim szerint az a helyzet, hogy:

- mindig van nálam hátizsák (nem tudom,miért, így alakult)

- mindig van nálam szerszámkészlet

- mindig van nálam világítás

- mindig van nálam minipumpa

az utóbbi kettő gyorsrögzítésű, szóval mindig le kell vennem

- a szerszámkészletem tartalma: tartalék belső, imbuszkészlet, 3 db gumileszedő, küllőkulcs, ragasztó és foltok, láncbontó, kis darab rongy, egy pár szövetkesztyű, szelepátalakító szingószelepről autószelepre.

Régen volt egy teszkós zsebszerszám, de eltört pár imbusz, mérges lettem és kidobtam. Néha van nálam villáskulcs, de jobb szeretnék majd egy, esetleg két darab állíthatót. A legjobb egy jobb minőségű zsebszerszám lenne, de amiket néztem, olyan nyolc-kilencezertől kezdődnek, erre most nem futja.

A lényeg: a készlet zöme tök felesleges. Sosem volt láncszakadásom, egyszer tört küllőm, azt is megoldottam kézzel, mert pont nem volt nálam megfelelő szerszám, a leggyakoribb hiba a defekt, évente egyszer-kétszer fordul elő. Az út szélén ragasztást meguntam, csak kiveszem a lyukasat, beteszem a tartalékot. Ehhez kell: két gumileszedő, egy belső gumi,meg egy pumpa. A láncbontóra egyszer volt szükség egy critical masson, valami szerencsétlennek, aki évente egyszer veszi elő a bringáját (csak a CM-en teker), a siralmas műszaki állapotú biciklijén kendácsoltam meg a szakadt láncát (annyira rossz volt, hogy kb. 1 km után megint elszakadt, nem tudom, minek megy felvonulásra valaki ilyennel)

A többi cucc se került elő. Villáskulcsra akkor volt szükség, amikor anyás rögzítésű tengelyeim voltak.

Még így, felesleges cuccokkal együtt is elfér az egész egy 10x15x4 centis kis tatyóban, vagy egy kis nyeregtáskában. Mivel egy bicikliről mindent lelopnak, ami gyorszáras, vagy nincs rendesen rögzítve, már jó ideje nem látom értelmét a biciklin hagyott cuccoknak.

Neked valami acél, alumínium vagy ilyesmi, kulcsra zárható, nem kívülről nem hozzáférhető rögzítéssel rendelkező szerszámos doboz kellene, és az általad kiírt kritériumokat nézve defektet még nem tudnál javítani :)


Amúgy meg Murphy törvényei közt van, (tapasztalat), hogy ha telezsúfolom szerszámmal a hátizsákomat, tuti, hogy olyan hiba lép fel, amihez pont nincs nálam szerszám mégsem. Ennyi erővel meg hurcolja a franc, defektelhárító készlet kell (valaki az egészet letudja azzal, hogy Slime-mal feltölti a kerekeit), ha olyan hiba lép fel, amihez kell a szerszámosláda, akkor az az én hibám, mert lusta voltam azt az évi egy-két rendes karbantartás megcsinálni.


Na, hosszú voltam, bocs, nem okoskodni akarok, csak nem akarom, hogy tök felesleges költségekbe verd magad. Szerintem egy dizájnosabb nyeregtáska olcsóbb és jobb választás lehet (pl a tescoban néztem van valami új márkájuk, ViaVelo, vagy mi a szösz, annyira nem néz ki rosszul, és annyira nem is drága - még. Ebbe beleférne minden, +a világítás, és ha véletlenül zsák nélkül megyek valahova, akkor is ott van.)

Persze ízlések és pofonok...

2012. júl. 15. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!