Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Egy merev váz hány milis...

Egy merev váz hány milis teleszkópot bír el maximum?

Figyelt kérdés

2012. júl. 22. 21:12
 1/5 anonim ***** válasza:
milyen váz?
2012. júl. 22. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hát mondjuk egy merev freeride váz egy 160 as at elbír?
2012. júl. 22. 21:37
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem a legjobb vázra gondolok hanem mondjuk egy középkategóriásra
2012. júl. 22. 21:37
 4/5 anonim válasza:

Személy szerint nekem 100 mm-es van de nagyon jol tompitja az ütéseket

.

2012. júl. 23. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 -Fremen- ***** válasza:

Szerintem a freeride váz eleve kizárja a merevséget, max dirt. Ezek az ugrálós bicók lehet hogy a csuklódat valamennyire kímélik, de se a hátsód, se a lábaid nem. Legalább is aki komolyan gondolja, az szerintem nem ismeri a merev fr váz fogalmát, még egy valamire való xc is legalább 100as hátsó úttal rendelkezik, és egyáltalán nem hátráltat. sőt, még sima úton is lehet haladni 150 feletti rugóúttal. Aztán megint értelmetlen a merev fr fogalom, hiszen egy jó érkezési technika sokat számít, és nem 2 kerékre érkezel jobb esetben.


Ha freeride alatt a fejcsőszögre gondolsz, azokat eleve úgy készítik, hogy 16-18centis teleszkóp belemenjen. De ha 2012ről beszélünk, 18cm alatt nincs fr. Manapság ez a fogalom él, habár endurokat is lehet látni 17 centivel, de ez most részletkérdés. Ha úgy érzed, kell a 17 centi, pl ugráláshoz (szerintem kell, mások szerint nem biztos), akkor eleve egy össztelós gépet kellene nézned szerintem. Ha komolyan gondolod. Az meg pénz. Mondjuk összértékben kb 120, de inkább 150-200.


Tehát ez lényegében a fejcsőszögtől, a teló magasságától és vastagságától függ, hogy bírja-e a váz, meg hogy mire használod. Nézd ki a vázat, és nézz utána, hogy milyen teló megy bele. Ha használtan veszed, kérdezd a tulajdonost, vagy gyere ide vissza, ha eldöntötted, hogy mekkora villa/váz tetszik.


[link]

itt van pár példa olyasmikre amire szerintem szükséged van.


te pedig valami ilyenre gondoltál: [link]


Ha mindenképp olcsón akarsz kijönni belőle, maradj a merev váznál, de ugráláshoz én összteleszkóposat választanék.

2012. júl. 23. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!