Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Hogyan juthatok el Pécsről a...

Hogyan juthatok el Pécsről a Balatonra Biciklivel?

Figyelt kérdés

El szeretnék jutni a Balatonra kerékpárral Pécsről de nem tudom hogy merre menjek mert nem tudom hogy hogy vannak bicikliutak és kisebb mellékutak nem szeretnék kimenni forgalmas főútra illetve ha nem megoldható akkor csak egy-egy rövidebb szakaszra!

A legjobb az ilyen kevésbé forgalmas falujáró út lenne vagy bármi út ami nem túlságosan forgalmas! :D


Ti hogy és merre mentetek, mik a tapasztalatok? :)



2012. aug. 10. 13:37
 1/2 anonim ***** válasza:

A Balatonon pontosan hova akarsz menni? Bicikliztem arrafelé az elmúlt években, úgyhogy lennének ötleteim. Azt nem tudom, hogy hogyan lehet a legegyszerűbben, a legkevesebb emelkedővel vagy más szempontból legjobb úton eljutni, de tudom, hogy én merre mennék.


Itt van az útvonal térképen: [link]


A magyarázat a különböző szakaszokhoz a következő. Pécsről valahogy ki kell jutnod észak felé. Persze megkerülheted nyugat felé az egész hegyet, de azt az utat nem ismerem. A hegyen át vagy Orfű felé mész (ez talán kicsit alacsonyabb), vagy végig a 66-os úton (ez elvileg forgalmasabb és úgy emlékszem, 6-9 és 17-19 idősávokban nem szabad rajta biciklizni; viszont én jobban szeretem ezt az útvonalat). Utána a 611-es út nagyon rossz, keskeny és forgalmas, de jelentős szakaszon van rajta kerékpárút, és nem is olyan rossz minőségű. Dombóvár után a 61-es kisebb forgalmú és jó széles (de csak Dombóvártól Dunaföldvárig ilyen, Kaposvár felé rossz és tilos rajta biciklizni). Nagykónyinál pedig azért kanyarodnék le, mert egyszer már jártam azon az úton Kőröshegy felé, és van egy nagyon klassz lejtő ott. Persze tartozik hozzá egy emelkedő is :) A 65-öst nem ismerem, a 67-esen egyszer jártam, de az nem volt jó, lehet hogy van ott más út is de én csak az autóútszerű utat találtam meg.

2012. aug. 12. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Elvira.hu
2012. aug. 16. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!