Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Miért jó az SPD pedál + cipő?...

Miért jó az SPD pedál + cipő? Ezekkel gyorsabb, könnyebb, hatékonyabb lesz a tekerés?

Figyelt kérdés

2012. aug. 25. 16:30
 1/9 anonim ***** válasza:

hatékonyabb, mert a pedált nem lefelé kell nyomni, hanem körkörösen kell tekerni, és spd-vel ez sokkal jobban lekövethető, igy kevesebb energia vész el, vagyis gyorsabban tudsz menni vele, vagy lassabban fáradsz ki.


szerintem kb 30-40%-al többet jelent.

2012. aug. 25. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Hatékonyabb, mivel húzni is tudod felfele. De a pedáltechnika is gyakorlás gyakorlás gyakorlás kérdése...
2012. aug. 25. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Krisz85 ***** válasza:
Igen, gondokozz csak el, a pedálfordulat teljes tartományát ki tudod használni nem csak azt a szakaszt amikor tolod a pedált hanem a húzó szakaszt is, hegyen felfelé ég és föld a különbség, de egy idő után észreveszed majd hogy síkon is. Viszont kezdőknek érdemes gyakorolni vele, nagyokat lehet vele esni, mondjuk ez is egyénfüggő és képességszint kérdése, nekem pl jobb oldalra mindig ok a leszállás, fél évet gyakoroltam hogy jobb bokával is ki tudjam oldani minden helyzetben főleg amikor dőlsz, hirtelen fékezel stb.
2012. aug. 25. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ja, sokat dob a teljesítményen a cipő és a pedál. De a gyakorlás fontos, pár napja vettem meg életem első spd párosát és nekem tetszik, persze rögtön a 3. használatkor sikerült elterülnöm egy zebra előtt de az én hibám volt, túlságosan lelassultam és nem csatoltam ki elég hamar. A jobb cipő oldalán most van egy kis sérülés :( . De még mindig jobb ha használat közben sérül meg mintha sértetlenül állna egy dobozban. Lényeg hogy ha még nincs spd-d szerintem szerezz be egyet. Sokkal jobb lesz átmenni az akadályokon is és nem fog lecsúszni a lábad.
2012. aug. 25. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Utsó vagyok. Amúgy egy Shimano PD M520-as pedálom és egy Shimano SH XC50 csukám van ha esetleg keresnél valami minőségit.
2012. aug. 26. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Vannak olyan SPD pedálok amelyek egyben hagyományos pedálok is. Akár ilyennel is próbálkozhatsz. De egyébként kezdetben egy klipsz is nagyot dob a teljesítményen, ráadásul ahhoz nem kell több tízezres cipőt is venned.
2012. aug. 27. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Linkoln ***** válasza:
100%

Igen hatékonyabb, de azért itt komoly túlzások röpködnek :D

Versenyszerűen kerékpározok, természetesen patent pedállal mert nagyon komfortos vele a hajtás.

Valóban körkörösen is lehetne hajtani, de úgy nemlehet, és az csökkentené a teljesítményt, nem célszerű.

A legjobb profi kerékpárosok sem hajtanak körkörösen.

Tudnak, de nem jó.

Végig feszülk a combod egy része, sokkal! hamarabb elfárad a combod, és nem lehet olyan szépen használni az izmokat hogy mindig csak x izom feszüljön pont jó ideig.

Vannak grafikonok a neten hogy wattmérővel milyen adatokat kapnak a patent illetve taposó pedáloktól, van eltérés, de egyáltalán nem körkörös, pl felfelé húzni nem szokták csak próbálják, így nem kell a taposó lábbal feltolni a másikat, hanem azt felemeled neki kb.

Nem lesz 30-40%os teljesítmény javulás, de még 20%sem sajnos.

Kényelmesebb, élvezetesebb biztonságosabb érzésű lesz a hajtás, és hatékonyabb is. Sokat kell gyakorolni, és 6-8% javulás feltehetősen lesz.

2012. aug. 31. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ne gondold, hogy ettől nőni fog a teljesítményed. Inkább csak kényelmesebb a tekerés, mert mindig optimális helyen lesz a lában a pedálon. Persze egyszer be is kell állítani a cipőt.
2012. szept. 2. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Valódi kört tényleg nem lehet hajtani de egyszerre tépni és taposni lehet vele és jobb hatásfokkal fogsz tekerni a 30-40% os teljesítmény növekedés szerintem teljesen reális.


Legnagyobb hasznát mégis akkor veszem ha montin 4 kézzel kell kapaszkodni hegynek lefele vagy ha országútin hirtelen kell gyorsulni nagyon nagyot ekkor "tökéletes" kört hajtok.

2014. ápr. 2. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!