Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Miért csörög a lánc a biciklimen?

Miért csörög a lánc a biciklimen?

Figyelt kérdés
Van egy 2 hónapos Capriolo Cobra biciklim, az utóbbi pár hétben elkezdett csörögni a lánc.Mi lehet a baja?
2012. aug. 28. 12:00
 1/9 anonim ***** válasza:
Miért mi csináljon?Fingjon?
2012. aug. 28. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igen.
2012. aug. 28. 12:09
 3/9 anonim válasza:
olajozás hiánya, váltó nem megfelelő beállítása, bár inkább az előbbi
2012. aug. 28. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi utolsó!
2012. aug. 28. 13:11
 5/9 anonim ***** válasza:
Vagy beleér az első váltó lemezeibe.De szerintem is inkább az olajhiány,először csak csörög,majd szakad is ha nincsen rajta kenőanyag.
2012. aug. 28. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Kösz nektek, ment a zöld!
2012. aug. 28. 19:31
 7/9 A kérdező kommentje:
Délután felbakoztam, nézegettem, eredetileg a váltót akartam beállítani, de mondom ha már úgyis ott vagyok, akkor meghallgatom, nincs-e valami rendellenes hangja a csapágyaknak.Namost elkezdtem tekerni és ilyen nagyon "száraz" hangja volt, mintha az olaj tele lenne rakodva apró szemcsés anyaggal.Aztán kivettem a hátsó váltünak az alsó fogaskerekét és a csapágyazása légyegében annyi volt, hogy a f.kerék furatába beleraktak egy henger alakú, középen átfúrt vasdarabot.Namost ezt én kiszedtem a helyéről, majd zsírba raktam, és beállítottam a váltót.Azóta észrevehetően javult a hang, viszont az első váltónál ahogy néztem, 8-as van a fogastárcsába(?) és hozzáér a bal oldali (alsó) lemezhez a lánc.Nem olajoztam még meg, mert nincs jelenleg itthon.Erre a célra jó a motorolaj is, vagy a WD-40, vagy milyen kell? Jelenleg finom műszerolaj és motorolaj van itthon.Meg gépzsír.
2012. aug. 28. 19:37
 8/9 anonim ***** válasza:
Na akkor állj egy kicsit. Az első váltó ha beleér ,akkor igazítsd meg a váltókarral,mert ferdén áll,vagy ferdén van felrakva a bilincs.Inkább az előbbi. Azt nem kell zsírozni,max a rugókra szoktam tenni műszerolajat.Az alsó kategóriás váltókban ,nem tesznek csapágyozott görgőket,ezen ne csodálkozz,ami csapágyas,annak ára is van. Sok zsírt ne tegyél rá,mert csak felszedi a koszt és rosszabb lesz. Láncra kimondott láncolaj a legjobb ,akár a decathlonba vagy bármely bicikliboltban is hozzájuthatsz.Wd40,motorolaj nem jó,sokan használnak wd40-et láncra de az nem lánckenő anyag,maximum a váltók rugóira fújhatsz belőle,de a láncra tegyél lánckenő anyagot.
2012. aug. 29. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Rendben, kösz.
2012. aug. 29. 10:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!