Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Milyen tippek-trükkök vannak...

Milyen tippek-trükkök vannak arra, hogy a bicikli gumi ne lyukadjon ki?

Figyelt kérdés
Itt házi praktikákra gondolok, nem szeretnék sokat költeni.
2012. aug. 31. 23:47
1 2 3
 1/21 crudy ***** válasza:
21%
fogj egy vastag szikszallagot és tekerd töbszöt körbe a külső belsejét.
2012. aug. 31. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
67%
Ne hajts üvegszilánkba meg szögekbe :D
2012. szept. 1. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
95%

Árulnak 2-3 ezerért ilyen folyadékot amit a gumiba kell tölteni, és, ha kilukad, akkor beragasztja magát...

Ezenkívül, megfelelő nyomáson kell tartani, és rendeltetés szerűen kell használni, plusz a küllővédő szalag is jó ha nem a leggagyibb.

2012. szept. 1. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
94%
FR ezek 6 éve. Eleinte Conti defektmentesítõt használtam, majd 2010 környékén behoztak egy uj, olcsóbb löttyöt, miben kellemesej csalódtam. Fele annyiba kerül mint a Conti, és valóban 5mmig tömít is.. Szóval, ha stabilan degektmentesen szeretnél közlekedni, akkor sajna be kell ruházz valami löttyre, vagy elõre töltött belsõre. 1500-2000ft, attólfüg, hogy hol veszed)
2012. szept. 1. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
Házi praktika: egy használt belsőgumit teszel a külsőbe, a futófelület alá. Ugyanazt a célt szolgálja, mint a defektvédő gumiréteg egyes külsőkön (vagy a boltban kapható defektvédő szalag, amit ugyanígy kell installálni), de használt belső a legtöbb bringásnak van, így ingyenes :) Nekem használt valamennyit, de tényleg jobb defektvédő folyadékra költeni (én Slime-ot használok, 2000 Ft-ért vettem egy flakont, ami elég volt mindkét kerékre).
2012. szept. 1. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 kalahari90 ***** válasza:
Ez nem házi praktika, de ha majd egyszer elkopik mindkét külső gumid és cserélned kell, akkor inkább költs rá többet és vegyél egy erősebbet a mostaninál. Az a legjobb, ha a külső gumi a belsőt védi meg és nem a belsőnek kell önmagát védenie.
2012. szept. 1. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim válasza:
Sokat hallottam erről a löttyről amit a gumiba kell tölteni,de ez nem csak tubeless kerekekhez van?Használható normális,autószelepes gumihoz is?vagy egyáltalán hogyan kell ezt használni?Ha elmondaná valaki nagyon megköszönném mert én is a sok defekttel küszködök :\
2012. szept. 1. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

A házi praktikák nem érnek sokat vagy macerásak.A dupla belső meg végkép és csak nagyon pici szurás ellen véd,énnekem semmit nem használt.

nem drága(relatív)a schvalbe(vagy mi)bigapple gumija,elpusztíthatatlan,az üvegszilánkokon ugysuhanok át mintha nem is léteznének,csak a ropogást hallom.

2012. szept. 2. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 -Fremen- ***** válasza:

Vannak nagyon durván szemetes helyek, vagy olyan batár királydinnyék, hogy a defektgátló sem számít.


A szikszalagot talán azért nem ajánlanám, mert csúszós a felülete, ezért a belső elcsúszhat, így a szelepet elnyírhatja.

A használt belső működhet, de ez túl puha hozzá, és szerintem legalább dupla réteget kellene odatenni, hogy valamit számítson.


Az az igazán jó, ha valami vastag és kemény aszfaltgumid van, de nyilván terepen nem használhatod.

Ha terepen is jársz, akkor olyat kell keresned amin van szúrásgátló.

Elvileg létezik defektgátlóval töltött belső is, ami így olcsóbb, viszont nem tudom az mennyit ér, mennyi anyag van benne, és ha jól tudom 2.1es szélességig van.

2012. szept. 5. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Kipróbáltam a dupla belsős módszert, de semmi... ugyanúgy kilyukadt. Itt szegeden egész nyáron csak most nyírják a füvet, akarom mondani a gazt, hagyták szépen megnőni és mivel semmi eső nincs már 3 hónapja, jól kiszáradt tüskés lett. És nem az, hogy eltakarítanák áááá nem, otthagyták szanaszét az úton. Mindenkitől aki arra jár azt hallom, hogy sorra lyukadnak ki.
2012. szept. 7. 19:45
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!