Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Az Alloy 6061-es alumínium...

Az Alloy 6061-es alumínium bicikli vázak milyen minőségűek?

Figyelt kérdés
Olyan vázú biciklit vennék és kíváncsi vagyok hogy mennyire straba bíró stb... előre is köszönöm a választ! :)
2012. szept. 6. 00:47
 1/4 Linkoln ***** válasza:

Szia!

MTB, vagy OUTI?

Egyébként mindegy. Ha MTB nyílván jobban bírja a terepet.

Elég erősre csinálják többnyire, ugyan is sok pénzt bele ölnek a fejlesztésükbe, és nem a tömegszarokra pakolják az ilyen vázakat.

Minden gyártó egyedileg munkálja meg az alu ötvözetét.

A 6061es és a 7005ös a leggyakoribb.

Lényegében hőkezelés és egy kép apróbb különbség van köztük.

Az egyik a 6os a másik a 7es alu ötvözet cseládba tartozik.

A 7005öseket használják a minőségibb alu vázakon, DE elviekben nem jobb egyik a másiknál.

Mondj egy márkát és megmondom h mennyire bírja.

Sajnos alu vázaknál óóóriási a szórás

Vannak alu vázak pl a whirlwind tömegfosai amik 5 év után valósággal szétérnek, de vannak amik a szabadban elhanyagolva tartva is mennek 100év mulva is.

És nem függ össze az árral sem.

Pl vannak mali ironmen vázak amik igaz h nehezek de szét nem esnek, és olcsóak.

2012. szept. 7. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Szerintem mind a 6 és 7-es is nagyonjó... nekem 7-es "széria" van, masszív, erős... és naagyon könnyű.
2012. szept. 7. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
hát mondjuk a pontos márkáját váznak nem tudom csak a biciklit mondom meg hogy melyiket szeretném, Capriolo monitor fs.
2012. szept. 8. 00:25
 4/4 anonim ***** válasza:

6061 Alloy

Ez van egyes Gepida bringákban is és hát örök garanciát vállalnak rá. Szóval annyira sz@r csak nem lehet.

2013. júl. 22. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!