Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Miárt jobb vagy rosszabb a...

Miárt jobb vagy rosszabb a tárcsafék mint a hagyományos V fék?

Figyelt kérdés
2012. szept. 8. 00:49
1 2
 1/11 Krisz85 ***** válasza:

Tök egyszerű:


A V féknél a felnit pár ezer km után cserélni kell mert az is kopik, a fékpofák szintén pár ezer km-t bírnak, egy normális tárcsafék alapból 8000 km-t bír, a fékpofák szintén normál használat esetén, és hát a fékerő sem mindegy, továbbá a tárcsafékes bringa kerekébe akkora 8-ast tudsz rakni amekkorát csak elbír a villaszár távolsága, amíg ez tárcsaféknél nincs így mert hozzáér a fékhez.


Sárban a tárcsafék verhetetlen. nem tapad meg a felnin a sár és nem ragad be, jobban fog, jobban adagolható.

2012. szept. 8. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nem kell pár ezer km után cserélni a felnit,szép is lenne,évente,félévente cserélhetném xd. Ha nem a tescos ,hanem egy minőségi fékpofát raksz fel az jó pár km-ig működőképes,megfelelő beállítás esetén ,hosszabb az élettartalma.A tárcsafékbe csak a drága kategória a jó,hegyi montikon van inkább szükség rá,mindennapi közlekedésre jó a V fék.Ha a tárcsa tönkre megy (egy idő után) cserélni kell,gagyit nem érdemes feltenni,viszont egy "jobb" újonnan ott kezdődik,hogy 10 ezer/db. A V féknél max bovdent és fékbetétet kell cserélni (bovden 250-350 ft ami nem rozsdamentes) fékbetétet meg már kapsz jót 2-3 ezerért ,amit évekig használsz és nem is eszi meg a felnit. A fékpillangókkal nem szokott gond lenni ha rendesen használod.
2012. szept. 8. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
az első válaszolót nem értem egészen. a tárcsaféknél 8ast csinálok a kerékbe de a tárcsa féknél ez nem lehetséges? valamit elírhattál vagy én nem értem? :)
2012. szept. 8. 09:35
 4/11 anonim ***** válasza:

Értelemszerűen a V-fék az, ami nem tolerálja a nyolcast :)


Nekem másfél éve van montim gagyi mechanikus tárcsával (promax), és hát tényleg nem fog erősebben, mint egy V-fék, viszont kevésbé macerásnak találom a beállítását, jobban bírja az esőt, havat, latyakot, sarat, tényleg nem számít, ha nyolcas megy a kerékbe, és tovább is bírja egy fékpofaszettel. Fékpofát cserélni ráadásul rém egyszerű benne, sőt a kerékkivételt is leegyszerűsíti azáltal, hogy nem kell kiakasztani, mint egy V-féket (bár visszarakáskor egy kicsivel többet kell sakkozni, hogy a tengelypapucsok mellett a fékpofák közét is eltaláld a kerék vonatkozó részeivel).

2012. szept. 8. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
akkor végülis tökmindegy de azért jobb a tárcsafék?
2012. szept. 8. 12:49
 6/11 Krisz85 ***** válasza:

úgy értettem h amig nincs a tárcsafékénl a féktárcsában 8as addig a felinin lehet mert nincs mihhez hozzérnie, csak a villaszárhoz, de akkor az már régen rossz, míg V féknél sajna hozzáér a fékpofához, állíthatod, de nem lesz az igazi,


az pedig hogy a felnit nem kell cserélni meg tesco ez így is van, de rengetegszer hallok embereket szó szerint hallom őket ahogy nyikorog a V fékjük az elkopott fékbetét és/vagy felni miatt, nyilván sokáig bírja de a hidraulikus tárcsát nem übereli jelenleg semmi, lásd már a pro tour országúti bringákat is tárcsafékkel szerelik az idei Eurobike kiállításon.......

2012. szept. 9. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ha az eleje ér hozzá először a felnihez akkor "elvileg" nem nyikorog.
2012. szept. 9. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
és erről mi a véleményetek? ennek a tárcsa féke? [link]
2012. szept. 9. 14:25
 9/11 anonim ***** válasza:
Az a véleményem róla, hogy mechanikus. Én a Hidraulikust jobban szeretem. Viszont ha kiszeded a kereket és behúzod a fékkart akkor cseszheted az egészet, mert belemegy a levegő a rendszerbe és akkor már nem fog.
2012. szept. 11. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Némi utánajárással kiderült, hogy "LOGAN - DX-2001F" néven ismert ez a fék. Az internet kb. semmit nem tud róla, azon kívül, hogy ehhez a bringához adják :) szal noname. Ettől persze még lehet jó is.
2012. szept. 11. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!