Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » 40 km-es biciklitúra teljesen...

40 km-es biciklitúra teljesen kezdőként?

Figyelt kérdés
Szerintetek ez sok lenne olyannak, aki nem nagyon sportol? A tempó kényelmes, pihenőkkel együtt kb. 7 óra lenne rá. Érdemes lenne mennem, vagy lesz valami bajom (nem fogom bírni, bedurran az izmom?)?

2012. szept. 9. 21:41
 1/6 anonim ***** válasza:
75%
Kezdésnek jó, a tempó kifejezetten kényelmes. Elsőre ne válassz nagyon dombos terepet, főleg ha nem kifejezetten túrakerékpárral mész. A nyereg kényelmes legyen! :)
2012. szept. 9. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
23%
Szerintem kezdd kisebb távval. Én rendszeresen bringázom, de sajna csak tavasztól az első fagyokig, de akkor nagyon sokat. Mégis megérzem a lábaimban a téli "szünetet" tavasszal, mikor újrakezdem, pedig fokozatosan növelem az adagot,(km-t). Persze függ attól is, milyen a bringa, a terep. Egyedül, vagy társasággal. Egyedül nem javaslom kezdőként, de társaságban, se, ha a többiek tapasztaltabbak, edzettebbek, félő, elmegy tőle a kedved, ha azt látod, ők vígan tekernek, te meg mindent bele kell, hogy adj és majd megszakadsz. Minden elő-edzés nélkül, rendszeres mozgás nélkül kész katasztrófa lenne.
2012. szept. 9. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
88%
40 kilóméter 7 óra alatt az semmi... az kb 5.5 km/h átlag, szal ha tolod a biciklit, akkor is végigérsz 7 óra alatt...
2012. szept. 9. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Brain Storming ***** válasza:
81%

Az emberek többsége hétköznap kb 20 km/h-val közlekedik, de ez már a max. Különösebb edzettség nélkül 20 km/h-val megtenni 40 km-et nem jelent többet, mint 2 órát túrázni, vagy tempósabban haladni. Az egyetlen rizikófaktor az ülés: mennyire van megszokva, és h pl. a kerekező mekkora plusz súlyt cipel, pl. hátizsákban.


Meg sem fogod érezni - csak a táv tudata az, ami soknak tűnik, de mint mondtam, nem jelent többet, mint 2-2.5 órát tempósan gyalogolni. Ha az bírod, a tekerést pláne bírni fogod.

2012. szept. 10. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 MrPifta ***** válasza:
40 km az nem sok. Kezdőnek sem.
2012. szept. 10. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Tegnap 142 Km-t tekertünk le egy egynapos bringatúrán, egy Merida TFS 100-al. Igazából a végére annyira el voltam fáradva, hogy nem bírtam felmenni a lépcsőn, nem hogy még a bringát is felcipeljem a negyedikre.
2012. szept. 10. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!