Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » MTB, vagy trekking?

MTB, vagy trekking?

Figyelt kérdés
Melyik legyen? Suliba járnék vele, 10 évre venném. Kinéztem 1-et CAPRINE FOREST vörös-fehér színben. A szüleim azt akarják, hogy legyen rajta csomagtartó, meg sárvédő, meg jobban járok egy trekking-el. De ahogy nézegetttem itt az előbb őket.... Borzasztóan nem tetszenek. Inkább vennék egy MTB-t tennék rá egy csomagtartót(van itthon egy felesleges) Meg vennék rá egy lámpát és kész. Slussz. A sárvédők, hogy néznek ki azokon a trekkingeken? Inkább veszek egy műanyag sárvédőt, 3.000ft/párért és kész! Én nagyon nem akarok trekking-et. Én MTB-ot szeretnék.

2012. szept. 12. 17:47
 1/9 anonim ***** válasza:

Ha suliba akarsz járni bringával, akkor szerintem arra elég egy használt szar is, ami gurul ha tekered és megáll ha fékezel.

Nekem egy "tuningolt" Merida TFS 100 van, de semmi pénzért nem mennék el vele suliba. A sok barom irigységből kilyukasztaná a gumit, vagy össze karcolná. Az a bringa amit meg te kinéztél eléggé feltűnő szép kis példány és hidd el, az emberek ha irigyek, akkor sok gonoszságot el tudnak követni, hogy neked rossz legyen.

Mellesleg hány Km-re laksz a sulidtól?

2012. szept. 12. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Hát, szerintem a saját magad által megkeresett pénzen olyan bringát veszel, amilyet akarsz. A szüleid pénzén meg olyat, amit ők akarnak :)


Egyébként városi bringázásra tényleg jobb a trekking. Azok az egy ponton rögzített műanyag sárvédők messze nem olyan jók, mint egy rendes pálcás.

2012. szept. 12. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Kb 10-11.


Használtat direkt nem vennék, mert mint írtam 10 ismétlem 10 évre veszem.

2012. szept. 12. 19:23
 4/9 anonim ***** válasza:

10 az az TÍZ évre? Minden nap használnád? Ugye tudod, hogy az sok idő. :P Az enyémet kb egy éve vettem. Versenyekre nem járok, túrákon óvom, vigyázok rá amennyire tudok, de a sok sok kilométer megeszi és gyakran kell alkatrészeket cserélni. Meg az amit kinéztél az 90k HUF. Arra, hogy csak suliba járj vele szerintem kicsit túl drága, viszont 3-4 évnél több ideig szerintem nem bírná a strapát. Jobb ha veszel egy olcsóbbat. Mind a kettőt javítgatni kéne, meg alkatrészeket vásárolni hozzá(nálam pl két havonta elromlik egy lámpa, gumi szettet meg minden félévben veszek újat).

(első voltam)

2012. szept. 12. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Hát na de mi sok romolna el benne? Nekem most van egy 3 éves biciklihm HAUSER wolf fiu 24-es, teljesen kinőttem már, eddig semmit nem kellett rajta cseérélni kb 2800-3000km van benne. Egyedül a váltón kellett állítani. Fékkel nem volt gond, a láncal nem volt gond. Na jó, de azért nem mindenap használnám.. heti 4-5x-ör.
2012. szept. 12. 19:50
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem értem ezt az elromlás dolgot én sem, nekem egy Merida trekking bicajom van, 9 éve vettem 55 ezerért, az első év után a hátsó felnit erősebbre kellett cserélnem, de azóta csak apró dolgokat kellet javítani, amúgy totál rendben van, pedig rendszeresen használom, és nagyobb kerékpár túrán is voltam vele.
2012. szept. 13. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nálam pl a pedálok szoktak megmenni, meg a lámpák.
2012. szept. 13. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nem nagyon válaszoltak az utolsó válaszolók a kérdésemre.
2012. szept. 13. 16:45
 9/9 anonim ***** válasza:

Az egyik, hogy országútra inkább trekking mint MTB. Egyszerűen érezhetően jobban megy.

Persze hogyha hegyen át mész, esetleg túrákat is, illetve testedzésnek fogod fel az iskolábajárást, perfekt az MTB.


Másik, hogy tényleg rengeteg a "gonosz" ember. Ha egy ilyen biciklit otthagysz több órára, minőségi zárat vegyél rá ( [link] jónak tűnik ). Persze folt és pótbelső erősen ajánlott, illetve egy buszjegy ára.

2012. szept. 14. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!