Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Ha eltörik a csontom abba...

Ha eltörik a csontom abba kell hagynom a versenyszerű kerékpározást ezalatt a downhill, dirt jumpot értem!?

Figyelt kérdés

2012. szept. 14. 20:57
 1/9 anonim ***** válasza:
49%
Ettől még ugyanúgy lehetsz eredményes a sportágban. Gondolj például a motogp versenyzőkre, gyakran van komoly sérülésük, de pár hét múlva már újra győzelemért harcolnak.
2012. szept. 14. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
49%
Csak ameddig le nem veszik a gipszet ésvagy megint a régi leszel a gyógytornák során. Kivétel durva fej- vagy gerincsérülés, azután úgy is tudni fogod megéri-e ezt a kockázatot neked az extrémsport.
2012. szept. 14. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm akkor nem félek :D
2012. szept. 15. 06:39
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
De, jobb ha félsz. Megkérdezel rohadtul hozzá nem értő embereket arról, hogy milyen maradandó sérülést szenvedhetsz amikor 50 el lefelé neki rongyolsz egy fának, vagy elszállsz a francba. Nagyon jól néz ki a dh meg freeride, de nekem speciel nem lenne kedvem egy rossz esés után tolószékben tölteni az életem hátralévő részét.
2012. szept. 15. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
hát akkorát nem esek hogy tolószékbe kerüljek... ;)
2012. szept. 15. 12:38
 6/9 anonim ***** válasza:
Ja pont te fogod eldönteni hogy mekkorát esel illetve hova kerülsz:)
2012. szept. 15. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
mind1
2012. szept. 16. 08:30
 8/9 anonim válasza:

Itt egy példa: Korán reggel álmosan a János-hegyre mentem edzeni. Rajtam a mez, bukó, kesztyű, de a protektort és a térd-sípcsont védőt otthon hagytam. Néha feltűnt, hogy lelassultak a reflexeim és többször is kicsúsztam az ívről. A baleset Disznófőnél történt. Kicsi, de picit hosszú kanyarban át bunny-ztam a gyökereket, viszont lecsúsztam az ívről. Kb. 40-50 km/h-s sebességgel egy fának csapódtam. Kivédhetetlen helyzet volt.

Sérülés: Első fokú agyrázkódás, ideiglenes látás zavarok, bal lábam eltört, bal talpamról az összes hús és izom leszakadt, bal mutató ujjamról is lejött az összes bőr (a köröm túlélte), bal vállam kiugrott. A bukót betörte egy kiálló tuskó, ha nem lett volna rajtam, már nem élnék. Inkább hordj mindig védőt, nem ciki. Az életed fontosabb, mint egy vélemény. Mindig ügyeljünk, milyen állapotban vagyunk és ahhoz mérten cselekedjünk.


[link]


De én ettől függetlenül szeretnék DH-zni.. :D

2012. okt. 6. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
persze énis de it nem a védőfelszerelésről van szó hanem ha bekövetkezik egy törés :D
2012. okt. 7. 15:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!