Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Ha a nyergem 16 cm-el magasabb...

Linkoln kérdése:

Ha a nyergem 16 cm-el magasabban van a kormány tetejétől az még lehet jó? Vagy túl nagy a különbség?

Figyelt kérdés
Országúti/ férfi/ komoly szinten kerékpározok
2012. szept. 23. 18:09
 1/5 -a- ***** válasza:

"Az országúti kerékpár helyes beállítása" résznél:

[link]


"A nyereg teteje és a kormány teteje közti magasságkülönbséget túlemelésnek nevezzük. A kormány magasságát tehát a már beállított nyeregmagassághoz viszonyítjuk. A túlemelés mértékét úgy tudjuk mérni, ha a földtől lemérjük a nyereg ülőfelületének magasságát, majd ebből kivonjuk a kormánynak a befogásnál mérhető legfelső pontjának földtől mért magasságát. Hogy ez ideális esetben mennyi, azt testmagasság függvényében adja meg a szakirodalom: 150-160 cm = 2-3 cm; 160-70 cm = 3-5 cm; 170-180 cm = 4-7 cm; 180-190 cm = 5-9 cm; 190-200 cm = 6-10 cm. Az első számérték a komfortos, míg a második a sportos beállítás esetén alkalmazandó túlemelési értéket takarja.

a kormány vízszintes helyzete akkor megfelelő, ha könyökünket a nyeregorrhoz támasztva, alkarunk tenyérrel együtt mért hossza és a kormány között pontosan háromujjnyi távolság marad."

2012. szept. 23. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nemhinném hogy a versenyzők 5cm-el ülnek a kormány felett..

Ez inkább hobbi célra szól.

Nem vagyok kezdő, igazából azt nem tudom hogy mekkora szélső értékre mehet fel.

A 16cm necces, talán 15cm elég lenne, minimum 14, de akkorára semmiképp nem szeretném levenni.

Ha csak az időfutamból indulunk ki, ott is alacsonyan van a kormány és hatékonyabb.

2012. szept. 23. 20:53
 3/5 A kérdező kommentje:

De egyébként köszönöm hogy válaszoltál!

Én is megtenném érted.

2012. szept. 23. 20:53
 4/5 anonim ***** válasza:
hány cm vagy és mekkora/milyen a biciklid?
2012. szept. 26. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

183cm magas vagyok.

56os a kerékpárom, országúti.

A lábam belső hossza 90cm, így a hajtókar tengelytől kb 80cm-re ülök, ami szerintem jó.

A villanyakam 21cm hosszú, és így 15cm-el van a nyergem a kormány teteje felett.

Szívem szerint lejebb vágnám a villát picivel hogy 16cm legyen a különbség, csak kicsit extrémnek hallatszik de nem tűnik annak élőben.

2012. szept. 27. 14:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!