Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Van a használatban érezhető...

Van a használatban érezhető különbség a 26-os és 28-as MTB között?

Figyelt kérdés

26 colos kerék vs. 28 colos kerék.


Nagy dilemmába vagyok hogy melyik lenne a jobb.

Érdemes a mostani 26-osra költeni hogy jobban menjen(komplett hajtás),vagy vegyek egy 28-ast,ami legalább még jó nagy is?


Van a két kerékméret között érezhető különbség?



2012. okt. 3. 10:00
 1/3 anonim ***** válasza:
Valamelyest jobban lehet haladni a 28-cal. De sok múlik a gumin is,legyen minél kisebb a gördülési ellenállása.Ha felteszel a 26 ra egy vékonyabb gumit már az is sokat jelent.
2012. okt. 3. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Ezt köszi tudom,igazán főleg az érdekelne hogy van-e lényeges különbség a kettő között?!

Megéri-e a strapa hogy meghirdetem,eladom,másikat keresek szóval tudod az egész szívás ami azzal jár.

vagy annyira nem gyorsabb a 28as hogy megérje ezt csinálni?

(Hozzáteszem kb 50-80e Ftos kategóriában)

2012. okt. 3. 15:34
 3/3 anonim ***** válasza:
28-as mtb nincs, csak 29-es, de azt nem fogsz találni ilyen árkategóriában. 28-as az trekking/cross, ezek már nem csak terepre vannak tervezve. Ha nem használod sokat terepen akkor jobb a 28-as, jobban gurul mint egy 26-os, de a gumiszélességtől függ, ha nem akarsz új bringát venni, de gyorsabb akarsz lenni, akkor érdemes keskenyebb gumikat tenni.
2012. okt. 3. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!