Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Hogyan öltöztök fel bringázásh...

Hogyan öltöztök fel bringázáshoz ha nagyon hideg van?

Figyelt kérdés
Itt az ősz,jön a tél,estefelé átlagban 10 fok alatti a hőmérséklet.Hogyan lehet kényelmesen,melegen felöltözni,de úgy hogy ne szakadjon rólunk a víz tekerés közben?
2012. okt. 8. 19:27
 1/7 anonim ***** válasza:
En pl -5 ig siman bringazok,annyi ruhat huzz magadra amiben picit fazol indulaskor es akkor pont jo lesz tekeres kozben,ezt egyebkent konnyen be lehet kalibralni pl most nalunk kb 15 fok van,en a helyedbe feloltoznek es kimennek tekerni eggyet a kornyeken hogy lassam sok-e a ruha vagy keves es az alapjan megtudod itelni maskor is hogy mennyi kell rad,es ha netan sok vagy keves nemgaz mert itt vagy kozel s visszafordulsz,ha tuloltozol tekerj lassaban es nem melegszel annyira,fontos a sapka es a kesztyu mert ha a fuleid vagy a kezeid faznak akkor a tobbi mit sem er.
2012. okt. 8. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én általában egy jobb pólót veszek alulra (vászon, hasonló, esetleg trikó, ha hidegebb van) - rá egy kötött pulcsi hőtartásnak, kívülre pedig valami szélálló anyag. Több nem kell, még mínuszokban sem. Persze -20 körül már a külső szélálló réteg sem árt, ha vastagabb. Illetve, ha hideg van, nem tekerünk, mint állat, mert hideg levegőben lihegni nem éppen jó ötlet :)
2012. okt. 8. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

télre:

alsó testrészre:

thermo futónadrág (hoszzú)

betétes rövid gumis/kantáros


vagy kantáros téli kerós nadrág

és (futó)zokni, kamásli


felülre:


vékony aláöltözék (hosszú ujjú)

vékony réteg futó felső (hosszú ujjú)

rövid ujjú mez


vagy

aláöltözék (hosszú ujjú)

thermo mez (hosszú ujjú)

esetleg mellény szélfogónak

2012. okt. 8. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Az alsó öltözék az jó és elégséges amit írtatok,lent amúgy sosem fázom,de felül...huhhh néha az élettől is elmegy a kedvem nemhogy a tekeréstől.Pedig felveszem ezt a streccse hosszúújjú felsőt,thermo futófelsőt-szintén hosszút- és ez édeskevés,baromira fázok.Akkor felveszem a széldzsekit,abban a pillanatban megszűnik a hideg,élvezem hogy nem fúj át rajtam a szél,majd ahogyan tekerek és egyre jobban izzadok,a széldzseki nem engedi elpárologni az izzadságot és akkor meg az a rossz.Úgyhogy most a zipzárral szoktam hőszabályzást végrehajtani,de ettől még a hátam meg a karjaim csupa víz marad a széldzseki alatt.Ilyen lenne a hidegben tekerés,mást ne várjak?


És a fejem meg a fülem... azok is fáznak,arra ti mit szoktatok?

Most hogy az elmúlt napokban volt ez az erős szeles idő,mit használtok fejre,fülre,arcra?

2012. okt. 10. 12:18
 5/7 anonim ***** válasza:
Én sálat+sapkát. Sállal körbetekerem a fejemet, majd a sapka, így végül csak a szememnek marad egy vékony csík. Kapok levegőt rendben, pláne meleget inkább (lihegéskor a jéghideg levegő nem éppen jó...) és a szél sem zavar :)
2012. okt. 10. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
És a sisak hogy fér rá a sapkára?
2012. okt. 11. 08:24
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem hordok sisakot sosem. Persze, hülyeség tudom, de egyszerűen így szoktam meg :)
2012. okt. 11. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!