Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Tényleg nehezebb egy hátsó...

Tényleg nehezebb egy hátsó teleszkópos biciklit tekerni, mind egy hátsó teleszkóp nélkülit?

Figyelt kérdés

Még nem volt hátsó teleszkópos biciklim, de hallottam valahol, hogy ugyanannyi haladáshoz többet kell vele tekerni. Igaz ez? Csak jó volna tudni, mielőtt nekiállok új biciklit keresni.

Zöld kezecske mindenkinek, aki normális választ ad :)



2012. okt. 23. 08:45
 1/9 anonim ***** válasza:
Igaz, mivel a pedálozásba fektetett energia egy része nem a haladást szolgálja, hanem a teleszkóp mozgása elnyeli... a komoly fully kerékpárok ezért készülnek blokkolható hátsó teleszkóppal, mert gyors haladásnál zárva tartja az ember ahol a sebesség számit, és csak a tényleg durva terepen kapcsolja be, amikor a rugózás számit...az olcsóbb telós biciklik nem tudnak ilyet, annál csak a keménységet tudod állitani ami gyakorlatilag semmit nem ér...ha nincs nagy keret és a sebesség számit, akkor veszel egy merevvázas első teleszkópos gépet, ésha nagyon durvul a terep akkor kiállsz, és a lábaddal kimozogod az egyenetlenségeket, hiszen az emberi láb a legtökéletesebb teleszkóp..:)
2012. okt. 23. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ha fully-t akarsz venni, akkor vigyáz arra, hogy hátul ne egy gagyi teleszkóp legyen, mert tényleg számít és vesztesz a sebességből. Arról nem is beszélve, hogy kényelmetlen is lehet, ha aszfalton, egyenes úton állandóan rugózik alattad a bringa tekerés közben.


Ha nem annyira durva terepeken tekersz, akkor jobb egy merev farú canga. :)

2012. okt. 23. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 -Fremen- ***** válasza:

A beállításoktól függ. Meg a felszereltségtől is, a rájder sújától, stb. Ha azt kérdezed hogy lehetséges-e merevvázast megközelítően tekerni egy összteleszkóposat, akkor igen. Ha jól van beállítva, lényeges különbség nem érezhető.


Attól függ mire akarod használni.

2012. okt. 23. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 -Fremen- ***** válasza:

Én nem értek egyet azzal, hogy olcsóbb teleszkópokkal nem működik. Egy jó beállításnál fölösleges a lockout. Továbbá függ még a hidraulikaolaj viszkozitásától is. És amikor az emberi láb is kevés, akkor már szükség van teleszkópra. Meg aki fáradékonyabb vagy a bringát szereti dolgoztatni/nem tud olyan technikásan mozogni annak szintén kell a rugó. Ez főleg döcögős terepen nagy sebességnél nyilvánul meg (pl downhill).


Valamint az ilyen biciklinek ha vastagabb is a kereke, akkor a gördülési ellenállása, tapadása is nagyobb általában.

2012. okt. 23. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem gondolnám, hogy többet kell. Városban sík úton 40 km/h-t ki tudok tekerni összteleszkópossal (28x1,75).

És errefelé vannak olyan kerékpárutak, ahol előjön a rodeó-érzés (próbálj 8 mp-ig a nyeregben maradni). Ez a rodeózás teleszkóppal elmúlt.

Viszont szokni kell, a hátsó rugóstagot le kell terhelni, tehát ülni kell a nyeregben, és nem pedálon állva rugózni. Ez eleinte furcsa lehet.

Jojózást csak nagyon alacsony fokozatban tapasztaltam hegynek fel. Energiát csak az olajos lengéscsillapító vesz el, a sima hátsó rugó amit felvesz, vissza is adja. Csak rossz ritmusban :)

2012. okt. 24. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! :D


Azthiszem maradok a merevvázas biciklinél, mert nem fogom olyan durva terepen használni.

2012. okt. 24. 21:26
 7/9 -Fremen- ***** válasza:
Ahhoz hogy hétvégente elmenj gurulgatni vele, nem szükséges. Ha minden nap használod rázósabb terepen, vagy hétvégenként komolyabban igénybe veszed, esetleg versenyzel, csak akkor van rá szükség.
2012. okt. 26. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Mondjuk régen 5 ével ezelőttig tényleg ez volt a helyzet de mára jócskán javult a helyzet.

mára azért létezik számos megoldás a blokkoláson kívül is: pro pedall,i drive,brain,fsr,lrs,...stb

de ha ülve tekersz akkor lényegtelenül kis energia megy a teló belengetésére.

én egy 2010es merida one twenty 800 as küldök,ülve gyakorlatilag nem érezhető,hogy telós a gép csak döccenőknél van számot tevő különbség.

2012. nov. 6. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
nekem olyan kerékpárom van amiinek elől hátul is van de nekem ki lehet kapcsolni a rugózást meg lehet állítani a keménységet de nekem nagyon könnyű tekerni ha ki vayg be van kapcsolva.
2016. márc. 14. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!