Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » A hollandok miért szeretnek...

A hollandok miért szeretnek ennyire bringázni?

Figyelt kérdés

Ázsiában (Kína, Vietnám stb) értem miért járnak annyian bringával, ott ezeknek az embereknek kvázi nincs más közlekedési eszközük, nekik max erre telik.

De Hollandiában nincs ilyen gond. Mindenkinek van modern autója, mégis rengetegen bringáznak. Mikor ott jártam, láttam olyan bringatárolót ahol szerintem több ezer bicikli is lehetett lezárva. Ráadásul az idő sem a legalkalmasabb bringázásra. A legváratlanabb időben is képes volt eleredni az eső.



2012. nov. 3. 07:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

A németek is sokat bringáznak! Sokszor a távolabb levő helyekre is kerekeznek. Pedig nekik is van autójuk.

Egyrészt egészségesebb, mint a kocsizás. Másrészt sokkal olcsóbb! Nem pazarolnak fölöslegesen, mint nálunk.

2012. nov. 3. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Mert környezettudatos életmódot folytatnak.
2012. nov. 3. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

mert nem hülyék a hollandok. ott is benzinnel megy a kocsi, és ott is drága a parkolás. sokkal olcsóbban és hatékonyabban közlekednek, és több idejük, pénzük marad szórakozni.


ja, és mivel ott mindenki képes egy alap fizuból kocsit fenntartani, ezért ott egy autó birtoklása nem státuszszimbólum. ellenben Magyarországgal.

2012. nov. 3. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
+Hollandia sík vidék, itt Erdélyben bármerre akarok menni, legalább egy 1300m magas hegyet meg kell mászni. A népsűrűség is jóval nagyobb
2012. nov. 3. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
74%
Talán mert nem olyan lusta disznók mint a magyarok.
2012. nov. 3. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Sík vidék, enyhe éghajlat (nyáron nem túl meleg, télen nem túl hideg), mezőgazdaság kiemelt szerepe. Nálunk is az Alföldön tekernek a legtöbben.

Az eső nem tudom, miért lenne akadálya a bringázásnak. Nem vagyunk cukorból :) Persze megázik az ember, de mivel rendszeresen esik, ezért már megszokták :)

2012. nov. 3. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
németeknél a 2 éves gyerektől a 90 éves nénikéig mindenki bringával közlekedik....... itthon is így kéne... városban egy bringás kb 2* gyorsabb mint egy autós...
2012. nov. 3. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

élhetőbb város, javuló életminőség, ott ilyenek az emberek

soha nem egy rendszeren múlik ez, hanem az adott emberek csoportján, jelen esetben egy ország lakosságán


de ha nálunk is átmész keletről nyugatra durván látszik az emberek egymáshoz viszonyulása, nyugatabbara a tapasztalataim szerint figyelnek egymásra, keleten olyan, mint a balkánon, inkább átgázol rajtad a saját kárán is, mint elengedjen


de amúgy bringázni jó dolog, nagyon élvezetes, főleg ha sok bringás van körülötted, közben ugyanúgy lehet beszélgetni, és nincs az a pörgés, mit a kocsiban, szóval van aki egyszerűen szereti ezt a mozgásfajtát

2012. nov. 3. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
gondolom, mert töklapos...én is szeretek, de én dombos vidéken lakom, itt azért egy pöttyet más.
2012. nov. 5. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Tudom, nem túl patrióta megállapítás, de nyilván ott értelmesebb a lakosság. Ha a magyarnak van egy rozsdás lavór a segge alatt ,akkor az már nem megy mással sehová. Amíg a finom pesti népek reggel-este egy órán át ülnek a forgalomban és anyázva szívják a gázt, addig a hollandus vidáman, egészségesen és hatékonyan teker a helyszínre :)
2013. márc. 24. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!