Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Milyen kerékpáros öltözéket...

Milyen kerékpáros öltözéket vegyek magamnak télire?

Figyelt kérdés
Gyakran 20-30km-t is képes vagyok tekerni akár mínuszokban is. A problémám h. sima öltözékben akárhogy próbálok odafigyelni mindig leizzadok. Van olyan késő őszi/téli férfi ruházat, amire érdemes volna beruházni?
2012. nov. 21. 23:40
 1/3 anonim ***** válasza:

van, ha rászánsz pár ezrest akkor bevásárolhatsz alsóból és felsőből, igazi bringás öltözetet

az utcai "sima" öltözetet el kell felejteni ha csak bringázni mész

2012. nov. 22. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
2012. nov. 22. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Sokat kerékpározom, még télen is, viszont ez változó, hogy mikor mi a jó...


Időjárás és szervezet és kerékpározási mód függő az öltözet kiválasztása.


Amit magamon tapasztalok, hogy 0C és -15C között megyek tartósan legalább 20 km/h-s sebességgel úgy nekem kell:


-legalább kesztyű, lehetőleg olyan ami szél-álló és könnyen mozognak benne az ujjak (a fékezés és váltás miatt)


-a füleim fázni szoktak nagyon, viszont ha sapkát viselek akkor besül a fejem, illetve a lélegzés fáj a hideg levegő miatt, ezért valami kerékpáros maszk, vagy egy símaszk mindenképp kell.. ami lehetőleg az orrot és a nyakat is védi.. sál kényelmetlen bicajozásnál (legalábbis nekem) kapucnit azért nem érdemes használni mert ha nem rögzíted jól akkor lefújja a szél, befúj a fülekhez = fájnak a fülek..) illetve nem lehet olyan jól forgatni a fejet, balesetveszélyes...


-a nadrág az vagy nem szigetel jól, vagy nehéz benne mozogni.. esetleg drágább bicajos nadrágokat lehet még venni ami könnyű is, jó benne mozogni is és jól védi a lábakat a hidegtől.. viszont a lábaink annyira nem igénylik a meleget mint a test felső része, meg ott dolgozik az izom többnyire ezért nem hűl ki annyira..


-Érdemes a pólót betűrni a nadrágba, mivel bicajozás közben lebeg és befúj a szél még akkor is ha kabátot viselünk.. érdemes egy pulóvert felvenni és egy őszi dzsekit rá, téli kabátba csak beizzadunk (-15 fok fölött, folyamatos tekerés mellett..) és mozogni is nehéz benne, majdnem mintha szkafanderben próbálkoznánk.. viszont nagyon hidegben -15 alatt, már le kell nyelni ezt a békát, ha mindenképp kerékpározni akarunk, érdemes egy fényvisszaverő mellényt viselni még városon belül is ahol nem kötelező, mert gyakran rossz látási viszonyok vannak télen.


cipő itt annyira nem lényeg, de jó ha tapad a pedálra, hogy ne csússzon le. Zokni jobb ha hosszabb.


Ami a kerékpárt illeti.. sárvédő legyen legalább hátul, hogy ne csapja fel a latyakot (ha már abban megyünk), jó gumik amik tapadnak, ha hóban, jégen közlekedünk akkor lehetőleg legyen szeges, téli gumik, igaz ezek drágák, (kb 13.e forint/darab) viszont biztonságosabb a kerékpározás és sok bosszankodástól kíméljük meg magunkat amiért már megéri beruházni.


Ez az én személyes tapasztalatom, ez természetesen sok mindentől függ, én nem is vagyok olyan fázós sem, ember függő :)


20/f

2012. dec. 8. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!