Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Hogy lehet beállítani a féket?

Hogy lehet beállítani a féket?

Figyelt kérdés

Tektro Auriga Comp hidraulikus tárcsafékem van és azt szeretném megtudni hogy hogyan lehet beállítani, mert még a tárcsa se megy bele akkora rés sincs a pofák között.

A másik az hogy tudom azt hogy M5x10-es csavar fogja a tárcsát de ilyen csavarokat hol lehetne szerezni elég olcsón csavarbolt esetleg? Mert biciklis boltba 6db 1000-1600Ft ezt eléggé sokallom érte...


2012. nov. 29. 16:36
 1/7 anonim válasza:

Ez talán segít :) [link]


Egyébként ha keresgélnél Google-n több hasznos oldalt és videót is találnál a témával kapcsolatban.. :)

2012. nov. 29. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Megnéztem egy csomó oldalt, ezt a videót is láttam, de az enyém nem imbuszos meg más a felépítése is azért tettem fel itt kérdést.
2012. nov. 29. 17:06
 3/7 anonim ***** válasza:

próbáltad a féket behúzni úgy hogy nincs közte tárcsa ?

mert ha igen akkor ki kell venni a betéteket és óvatosan csavarhúzóval visszatolni(feszíteni) a helyére, mert a hidrás tárcsák úgy vannak megcsinálva hogy ha elfogy a betét akkor összeszorul fékezéskor biztonsági okokból és lehet hogy tárcsa nélküli húzásól ez történhetett.

Amúgy a tárcsa rögzítésére én is egyszerű 10 ft os csavarokat használok és szerintem nincs különbség .

2012. nov. 29. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Igen húztam be tárcsa nélkül a féket.

Na ezt nem tudtam hogy összeszorúl ha nincs tárcsa... :) És a betéteket mivel tudom kiszedni?

2012. nov. 30. 15:03
 5/7 anonim ***** válasza:

van rajta egy imbusz, nemtudom hogy hol mert én deore-t használok de a csavar így néz ki: [link]

és a betét felett kell lennie mert a betét így néz ki : [link]

2012. dec. 1. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Ja értem, akkor mostmár tudom hogy kell szétszedni. :)

Még annyit kérdeznék hogy ez igaz hogyha visszatolom a dugattyúkat alap helyzetbe akkor légteleníteni kell a féket?

2012. dec. 2. 14:17
 7/7 anonim ***** válasza:
tektro-t csak bowdenesbe ismerem de a shimanómnál nem kell légteleníteni betolás után
2012. dec. 5. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!