Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » 3 lakattal kilakatolni a...

3 lakattal kilakatolni a kerékpárt! Csak szerintem hülyeség és túlzás?

Figyelt kérdés

Egyre több kerékpárt látok, hogy 3 lakattal lakatolják ki a kerékpárukat.. első kerék vázhoz, hátsó kerék vázhoz, a vázat valamihez... nem lenne jobb a 3 lakat árából venni egy nagyon komolyat?:D mi erről a véleményed?

nekem egy 150centis abus láncos lakatom van 25ezerért vettem de még sose volt vele gond, hogy elloptál volna a biciklimet.. sőt általában össze tudom lakatolni az első hátsó kereket és a vázat is!


2012. dec. 30. 08:28
1 2
 1/12 anonim válasza:

Az a véleményem hogy egy kerékpárt nem szabad kilakatolni sehova. Mert ha akarják ellopják ugyis.

itt egy jó sorozat róla,érdekes:

http://www.youtube.com/watch?v=xSfuA20Meek

http://www.youtube.com/watch?v=XRxTucrU4Q4

http://www.youtube.com/watch?v=vVWfdO08zpk

2012. dec. 30. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
jó persze, ha valaki egy 300ezres biciklit lakatol ki és kifigyelik persze h bármit levágnak róla.. de egy 60-80ezres "átlagos" kerót csak nem visznek el 3 lakattal :D szóval nem ér annyit h valaki 3 lakattal szenvedjen egy olcsóbb keróért!
2012. dec. 30. 08:43
 3/12 anonim válasza:
3 lakat levágása is max 1 perc erővágóval :D én 60-80 ezernek sem örülnék ha elvinnék
2012. dec. 30. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
jó azért ez kicsit hülyeség h 3 lakat 1 perc erővágóval.. tolvajkergetőkben pl. a sima 3ezer ftos 25mm sodrony lakattal szenvedtek nem élethű körülmények között kb. 2 percet úgy h betonacél vágót használtak.. :) és akkor az még csak 1 lakat!
2012. dec. 30. 08:49
 5/12 anonim válasza:
Hát akkor tedd ki egy lakattal a gépet,én meg kiszedem az eső hátsó kerekedet,a villádat váltást,fékeket stb,és senki még csak megsem kérdezi mit csinálok. (azt mondom enyém a bringa és szerelek):D (aksis flexről nem is beszélve)
2012. dec. 30. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

én a 3-at soknak tartom

2 megfelelő méretű lakat már elég, ha más-más típus az még jobb (pl láncos+u lakat)

1 azért nem jó, mert annak a szállítása már körülményes, 150cm már elég hosszú sztem, és nehéz is, de attól lehet elrettentő, és az is elég

1 "nagyon komoly" még nem garancia, és lehet csak kidobott pénz, mert 2-3 lakat is kitelne belőle

2012. dec. 30. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Szia.

Ha akarják, ellopják úgyis.

Mert ha ennyire "feldühíted" a tolvajt, akkor legfejjebb hogy kárt okozzon, kirugdossa a küllőket, kettévágja a vázat.

Egyépként pedig a mostani akus felex-el bármit átvágnak 2 pill alatt.

Ragd olyan helyre a biciklid ahol kamera van, esetleg kilátsz a boltból!

2012. dec. 30. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
Nem túlzás itt nálunk. Sajnos.
2012. dec. 30. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
tény hogy a tolvajkergetőben szenvedtek azzal a lakattal, de azt is nézd, hogy ők valószínűleg életükben először fogtak olyan szerszámot a kezükben, és emellett még kis cingárkák is azok az emberek, de egy jól megtermett minden áldott nap betonacélvágót használó kan*** szerintem 1 pillanat alatt elnyisszantja...
2012. dec. 30. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Hát én a helyetekben igy csinálnám:

1 sodronyzárral az első kereket a vázhoz,

1 Láncos lakattal a hátsó kereket a vázhoz,

1 sodronnyal a nyerget a vázhoz,

Még1 sodronnyal a jobb hajtokart a vázhoz, esetleg pedalokat kivenni, sodronyt a helyükön átdugni és úgy a vázhoz

A láncot külön láncos lakattal a támvillához, mivel manapság drága a kmc vagy connex lánc..XD

A kormányt a kormányszárral, a kormányszárat pedig a villanyakhoz awi-val osszehegeszteni, nehogymán a szemetek ellopják valamelyiket is...

ja, és a legfontosabb, az egészet egy kabelzárral rögzitsd a legingatagabb kressz táblához..sok szerencsét.:(

2012. dec. 31. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!