Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Miért ilyen drágák az országút...

Miért ilyen drágák az országúti biciklik?

Figyelt kérdés
Az orszúti kerékpárokhoz drágábban lehet hozzájutni mint a többi fajtához.Pedig nincs is annyira elterjedve. Miért van ez? Vagy már kezd elterjettebé válni, és majd olcsób lesz?

2013. jan. 3. 17:07
 1/9 anonim ***** válasza:
Országúti bringák általában jobb alkatrészekből vannak összerakva, mivel nem hétköznapi használatra tervezik, ezért drágábbak. Persze vannak olcsóbb modellek, pl Neuzer Whirlwind.
2013. jan. 3. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Mert nem látványos, nincs rajta (műanyag)teleszkóp.
2013. jan. 3. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Belépő kategória outiból is van 80-150 között..

Bár nem tudom mit értesz a többi fajta alatt, de egy valamire való dirt, xc, freeride, dh, cyclo-cross, trial, (több nemjut eszembe) bringa 250 -300tól kezdődik, a csillagos égig...

Szerintem egyszerűen csak arról van szó, hogy nem értesz a biciklikhez.

olcsóbb nem lesz, ezt egyrészt köszönhetjük annak, hogy Magyarországon élünk másrészt pedig annak is, hogy mint minden iparban, itt is évente újabb és újabb modellek jelennek meg, és valamiben mind jobb mint az elődje...

Elterjedtebbé válni??? ugye tudod hogy országúti nem egy mai találmány?

2013. jan. 3. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Linkoln ***** válasza:

Az országúti nagyon elterjedt.

Nagy piaca van, ezért sok pénzt ölnek bele.

Bringa alatt én a valamire való bringákat értem, nem a boltbajárósakat.

Ha megnézed valamire való bringáknak a java országúti és mountain bike. Hogy melyikből van több? Talán mountain bikeból, de cska kicsit.

Nézd meg pl bikemagot, vagy valamilyen kerékpár hirdetős oldalt, ez a kettő a kimagasló.

Az outi cuccok tényleg kicsit drágábbak, de azért mert több pénzt ölnek a fejlesztésükbe.

Mountain bikeknél nem olyan finnyásak hogy milyen a nyeregcső, meg ilyenek. Ott inkább egy jó teleszkópot csinálnak, jó hajtással, jó kerékkel, a finom részletek eltörpülnek.

2013. jan. 4. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Linkoln ***** válasza:

Ha jól értem a kérdésedet, akkor te arra gondolsz hogy az országúti bringából nem kapni tömegszarként gyártott modelleket. Ami igaz mert városi felhasználásra sokkal népszerübbek az olcsó mountain bikek, meg városi egysebis bringák.

Outikból az alsó kategória a beszálló, ami újonnan 100 körül kezd. Mountain bikeknél is egyébként, azok a 15-25 ezer ft-os városi divatbiciklik nem valók komolyabb megeröltetésre. Csak veszi a nép, ezért gyártják nekik.

2013. jan. 4. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
azért is érezheted az országútit kevéssé elterjedtnek, mert vártosban nem látsz sokat, mert akármilyen hihetetlen az országútisok országúton közlekednek, edzenek, kirándúlnak
2013. jan. 4. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Azért éreztem nem elterjedtnek mert Szerbiai vagyok és itt nincs olyan sok,de ha pl bemék szegedre ott elég sokat látok.. Köszönöm a válaszokat :)
2013. jan. 11. 19:03
 8/9 anonim ***** válasza:
Itt Erdélyben is kevés országútis van, a legtöbben mtb-vel járnak, mert minden terepviszony között használható, pedig az országúti sokkal gyorsabb lenne.
2013. jan. 11. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Minden termek ara tukrozi az eloallitasba fektetett energiat, a minosegi anyagok arat, az innovativ fejleszteseket. Ha draga valami, az nagy valoszinuseggel jo is ... minel dragabb, annal jobb, annal minosegibb, annal precizebb.

Ne felejtsd el, a kerekparozas is technikai sport csak ugy mint a forma1. Szeinted a formula autok miert olyan dragak? :)


Tudod Ikarosnak meg elolvadtak a szarnyai a nap melegetol ... persze eleg olcso konstrukcio lehetett ... ma mar siman feljuthatsz az urbe ... mondjuk nem olcso :)

2013. febr. 16. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!