Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Tényleg minden kerékpár...

Tényleg minden kerékpár lakatot el lehet vágni?

Figyelt kérdés

Itt az oldalon most olvasgattam vissza meg kerestem lakatos kérdéseket, és 10ből 9nek az volt a vége, hogy teljesen mind1, hogy milyen lakatot veszek mert ha akarják úgyis elvágják! Ez tényleg igaz?


Van egy elég drága biciklim és most nézegettem lakatokat, hogy milyet vegyek és erre gyűjtöttem össze a pénzt: [link]

ezt is el tudják vágni?


Egyszerübb ha veszek egy 30 ezres biciklit és rá egy ilyen lakatot: [link]


Te mit gondolsz? Barátnőm azt mondja, hogy nehogy kilakatoljam a biciklit mert egyből elvinnék, és azt mondja, hogy vegyek egy olcsó kerót egy olcsó lakattal mert azt csak nem viszik el.. és most nem tudom, hogy mi legyen..


2013. jan. 5. 10:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg minden zárat, riasztót semlegesíteni lehet. A tolvajok azt a bicajt fogják elvinni, ahol ezt a legkönnyebb megtenni.
2013. jan. 5. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Dogmatix91 ***** válasza:
Az attól függ hova akarod lerakni és mennyi időre. Amelyik biciklit el akarják lopni, azt el is fogják! Nem akarod a zsebedben turkálni, de mégis nagyságrendileg milyen drága a bringád? 2-3-400.000? Nekem 97be volt a bringám, és egy kb 4-5000ft-os sodronyzárat használok. Szerintem 3mp alatt elvágják, mondjuk én nem is nagyon hagyom ott sehol. Sulinál viszonylag biztonságban van, oda rakom, ahol sokan látják (győri vagyok, itt valamivel jobban odafigyelnek a másik ember tulajdonára, mint Pesten). A kérdés az, hogyha vennél egy 30ezres bringát, akkor a drágábbat használnád e? Jársz túrázni, vagy versenyezni? Ha igen, akkor nem kockáztatnám, hogy ellopják.
2013. jan. 5. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
hát 350ezer felett van valamennyivel egy országúti amivel rendszeresen járok túrázni kirándulni, de sajna már nem tudom, h megoldani a közlekedést ezért akarok lakatot venni, hogy kerékpárral járjak.. de akkor szerintem inkább veszek egy olcsóbb biciklit egy lakattal amit másodjára linkeltem! én debreceni vagyok és nem tudom, h mennyire lopkodnak itt..
2013. jan. 5. 12:06
 4/12 anonim ***** válasza:
én eddog még minden élethelyzetben megtudtam oldani, hogy felügyelete legyen a biciklimnek, olyan nincs hogy nem, 1.5millió országuti...
2013. jan. 5. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
ha be kell menned a városba mondjuk a hivatalba akkor megkérsz valakit, hogy álljon mellette ?
2013. jan. 5. 14:11
 6/12 anonim ***** válasza:

tényleg bármit el lehet vágni, főleg ha kifigyelik, hogy egy helyre jársz

valóban jobb ha szerzel egy olcsóbb szaladgálós kerót, én is így csinálom

szarul néz ki de jól pörög minden rajta, és ez a lényeg, túrázni meg van egy jobb amit nem lakatolok, mert rajta ülök :o)

2 lakattal teszem le ha ott kell hagyni valahol, a többség itt debrecenben éppcsak tesz rá vmit, vagy ha lelakatolja akkor sem fix pontra csak a kereket a vázzal (ezt pont ma is láttam, egy 130-150-es sodronnyal), szóval inkább azt választja a tolvaj nem a nehezen hozhatót ami még vacakul is néz ki

azt én sem tudom mennyire lopnak itt, de ez hely, és helyzet függő, szar környéken biztos hamarabb kinézik, vagy ahol nincs nagy nyüzsgés

én arra is szoktam figyelni mikor lelakatolom, figyel e valaki, volt már olyan is

nekem egy láncos van integrált zárral, meg egy sodrony, de ezt lehet majd idővel lecserélem egy U lakatra ha olyanom lesz :o)

a lényeg: hallgassa a barátnődre, okos csaj :o)

az a méregdárga lakat nem ér annyit...

2013. jan. 5. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Én csak ezt tudom mondani:

"Olcsó bringa, drága lakat: sokáig a tied marad."


Nekem ez be is vált (bár az egyik biciklim inkább csak olcsónak látszó), pedig Budapest egyik leginkább lopásveszélyesként elhíresült részén lakatolok naponta több órára.


És persze itt valószínűségekről beszélünk. A tolvaj a legkönnyebben lopható gépet viszi (valamilyen egyéni ár/érték arány szerint beskálázva). Az olcsó bringa-drága lakat kombót kis valószínűséggel viszik el, a drága bringa-olcsó lakat kombót meg nagyobbal. Teljesen kivédeni nem lehet, de ez nem azt jelenti, hogy ne lenne érdemes lakatra költeni.

2013. jan. 5. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
ha be kell mennem bármilyen hivatalba ott bizony mindig van biztonsági őr, akinek általában van egy portaszobája, és 1-2 ezer csuszóért általában nagyon szívesen be is engedik oda az ember bicikliét... lehetetlen nincs csak tehetetlen...
2013. jan. 5. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

sajnos nincs minden alkalommal 2 ezer ft om h vigyázzanak a biciklimre.. ha lenne akkor taxival járnék:D


amúgy ez az olcsó bringa drága lakatos idézet tetszett :) nekem van egy ismerősöm akinek van egy kb. 60ezres biciklije és egy drága U lakattal meg egy középkategóriás láncos lakattal jár.. de a két lakat volt vagy 40ezer:D és tényleg nem lopták még el :) szóval már nézegetem is az olcsó bicikliket :D

2013. jan. 5. 17:32
 10/12 Norbert-Csaba válasza:
Nos a technologia follyamatosan fejlodik evek ota jarom a vilag nehany orszagat es azthiszem Nemetorszagban egy nagy "biztonsagi "cegnel igazi acelkabel a kod megfejtese utan keri a kulcsot es utolag harom gomb kozul a helyeset eddigi rekord szerint elvagni kezi szerszammal +50 perc hidtaulikussal asszem valami 20 perc kb egy kezdonek aki meg eleteben nem latott olyat feltorni +fel napig . nos erre nem tudom hol lehet beszerezni pontosan de 500 euro alatt megvan . versenyeken ilyet is hasznalnak
2013. jan. 11. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!