Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mikortól számít a kerékpározás...

Mikortól számít a kerékpározás sportnak?

Figyelt kérdés
ha naponta megteszem azt a 5-10km akkor már annak számit?

2013. jan. 8. 13:22
 1/8 anonim ***** válasza:

Amikortól egy adott verseny szabályrendszert követsz és másokkal összeméred magad.

Addig csak tekerés, mindegy hogy a Földet tekered körbe vagy csak a 5 kilométert mész.

2013. jan. 8. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
szóval ha csak tekerek akkor sose lehet azt nevezni, hogy én sportolok?
2013. jan. 8. 13:38
 3/8 anonim ***** válasza:

Mindent lehet sportnak nevezni, de tudtommal a sportoknak szabályaik vannak. De elfogadom a kijavítást :D


Én például ha bicikliznék azt biciklizésnek, tekerésnek hívnám. Nem vagyok nagy sportfan, de az egészséges és nem verseny központú tekerés tök jó lehet!


Barátnőm szerint 5-10 km helyett jobb 25-30 km-t tekerni.

Szerintem edzésnek érdemes (akár a tekerést kiegészítve) tartalmaznia felsőtestet, mély izmokat is erősítő gyakorlatokat. Fekvőtámasz, jól végzett hátizom erősítés.. Neked a lábad nyilván edzett lesz már.

2013. jan. 8. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha megkérdezi egy orvos pl alkalmassági vizsgálaton, hogy sportolok e? én azt válaszolom, hogy rendszeresen bringázom, és naponta futok... szerintem onnantól sport, mikortól te úgy érzed... hozzáteszem állítólag a sakk is sport...
2013. jan. 8. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

Napi 5-10 km-től nem lesz edzett a lábad. :S

Esetleg napi 50-70-től már igen.

A kérdésre válaszolva, nekem onnantól számít sportnak, amikortól valaki egyesület, vagy bármilyen szervezethez tartozik, és versenyzik.

2013. jan. 8. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
2013. jan. 8. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
wikipédia szerint, ha rendszeresen csinálod, és szórakoztat is, akkor sportolsz...
2013. jan. 8. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Mikortól?


[link]


42-től :D

2013. jan. 8. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!