Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Biciklinél egymáshoz képest...

Biciklinél egymáshoz képest hogy van helyesen a kormány és az ülés beállítása? A tekerés közben a térdem a kormányhoz képest hogy kellene lennie? Jelenleg kb egy síkban van vele a legmagasabb ponton.

Figyelt kérdés
2013. jan. 13. 20:07
 1/10 anonim ***** válasza:
Nyújtott lábbal a sarkad érje el a pedált. A kormány "kényelmes" távolságban, magasságban legyen, a fekvő testtartás kisebb légellenállást eredményez.
2013. jan. 13. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Attol is fugg milyen bicajrol van szo?De nemi bongeszes utan talalhatsz a neten beallitasi utasitasokat,mondjuk en nem kovetem teljes mertekben az ilyen "helyes" beallitasokat mert pl. teli talpal szeretem taposni a pedalt akarmennyire is helytelen,de idovel te is kitapasztalod h neked hogy tetszik.Szerintem erezheto teljesitmenybeli kulombseg nincs a helyes-helytelen beallitasok fugvenyeben ha csak rekreativan turazgatsz, vagy varosban tekersz.
2013. jan. 13. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Tényleg tipust nem is mondtam. Kellys radius 2011-es MTB. Köszi a válaszokat.
2013. jan. 13. 21:55
 4/10 anonim ***** válasza:

[link]

[link]

[link]


Egyébként tereptől is függ, nagyobb lejtőre, ugráláshoz érdemes egy bő 10 centit csökkenteni az ülésmagasságon.

2013. jan. 13. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ez egyénfüggő is, de befolyásolja a teljesítményt. Egy húzódás miatt pár centivel (3-4) alacsonyabb üléssel tekertem egy ideig, egyáltalán nem éreztem a sérülést, de a teljesítményen jól érezhető volt.
2013. jan. 14. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Linkoln ***** válasza:

Igen, tényleg sokat számít a teljesítményben, főleg a nyereg magasság. De az hogy majd kitapasztalaod hogy kényelmes, nem hiszem el hogy igaz. Komoly szinten kerékpározok. Mielött nekiáltam volna, volt egy beállításom amit kitapasztaltam hogy nekem jó.

Aztán, igazítottam magam hatékonyabb beállításokhoz, pl, jóval kisebb áttétel, nagyon alacsony kormány, mind a kettőt rossz volt megszokni, de most már teljesen természetes, és most meg mondhatom hogy ez a kényelmes nekem, a másik már nem, de ez hatékony is mellé.

2013. jan. 14. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Hat most ez sok mindentol fugg,en nem vettem eszre kulombseget,nemtudom mennyire vagyok komoly bringas masokhoz viszonyitva,szemelyes csucsom kb 230 km/nap vannak 4 nap alatt letekert 680/650 km-s turaim,es ha versenycangaval megyek nekem nem tesz semmit 5 cm ide-oda.Mivel a 25-30 km/h utazo sebesseget (szuksegszerinti pihenokkel) igy is-ugy is tartom pl. Szabadka-Siofok tavon.Ugyhogy en szivesebben tekerek ugy ahogy nekem tetszik-azzal szemben ahogy "kellene".Ezert mondtam hogy rekreativ bicajozasnal nem szamit,mert nem hajtod magad a vegletekig,es nem is birod eszrevenni hogy: "aha a multkor 44-el tekertem 1.5 oran at,most meg felemelt ulessel 47-el birok" Nade ez az en velemenyem es tapasztalatom,az is rendbe van ha mas mashogy latja
2013. jan. 14. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
ja igen 2-es voltam ujra...
2013. jan. 14. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, mindenkinek megy a felpontozás.
2013. jan. 14. 20:13
 10/10 Linkoln ***** válasza:

Szerencsés vagy. Nekem skat számít 5 centi. Még a kormányon is.

Ha 5 centivel alacsonyabban van a nyergem, ég a combom, 10-20 kilóméter megtéte után. Ha 5 centival magasabb, akkor alig éri el a lábfejem a pedált, és én azt találtam kényelmetlennek, nem bírja az ülőkém :D Meg amúgy elfárad a csípőm, pedig, nem billeg...

De valóban, ha beállítod egy olyan állásba ami hosszabb távon kényelmes, nagyot nem tévedhetsz. Támaszkodj a kezeden is, kisebb a terhelés a hátsódom, jobban érzed a bringát, irányíthatóbb, meg fürgébb.

2013. jan. 15. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!