Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Csak nekem hiányzik debrecenbe...

Krunpli007 kérdése:

Csak nekem hiányzik debrecenben a critical mass?

Figyelt kérdés
csak mert már egy éve nincs

#bicikli #critica mass
2013. jan. 14. 19:32
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

egyáltalán nem hiányzik, hogy a bringások bénítsák a várost egy semmirevaló felvonulással, se értelme ,se haszna, és a sok lezárás miatt több kárt okoz...

sokat bringázok, de ez a cm, egy nagy ökörség, nem is baj ha nincs, inkább bringaút legyen már sok végre

2013. jan. 15. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szerintem igenis kellenek ezek a rendezvények, gyakorlatilag ez az egyetlen olyan figyelemfelkeltő esemény, amelynek hatására egyáltalán előveszik a kerékpáros infrastruktúra fejlesztése című témát a felsőbb körök. Kétszer egy évben a hétvégén igazán kibírhatná a főváros (ill. az a pár város még, ahol ilyen megmozdulás van), mert az egyre több autó komoly hosszútávú problémák okozója lehet és most nem kizárólag a környezetszennyezésre gondolok.

A sok bringaúttal vigyázni kellene, mert valóban egyre több van, de sokszor balesetveszélyes, átgondolatlan tervezés szüleményei, amire veszik fel a több tízmilliós EU-s támogatást és verik a mellüket, hogy mekkora "bringásbarát" ország vagyunk.

Pesti vagyok, az utolsó pár cm-en vettem részt, egyszer voltam szervező is, biciklivel járok egyetemre és szinte minden nap tapasztalom a rendszer hibáit, hiányosságait.

2013. jan. 15. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

2/2 saját magadnak mondasz ellent a "kerékpáros infrastruktúra fejlesztésel" kapcsolatban

ha azt gondolod, hogy a pénzes döntéshozók amiatt fejlesztik a kerékpárutakat mert párszáz ráérő bringás korlátozza a forgalmat a városban akkor igen naív vagy

ebben óriási pénzek vannak, amikből ők bőven profitálnak, nem érdekli őket, hogy minek hívják, vagy kinek lesz hasznára az "építmény", csak, hogy az eu tömi bele a pénzt

ezért csinálják debrecenben is a 2-es villamost lassan 2 éve...


egyszer pont elkaptam itt a cm felvonulást, olyan figyelemfelkeltő volt, hogy egy betegszállító kisbusz majdnem áthajtott egy bringáson, mert ő mindenáron be akart fordulni keresztezve ezt az "okos" felvonulást, és nem akarta megvárni amíg mind el nem ódalog az útjából

nagy volt az "öröm" a sofőr, és a bringás arcán is aki a földről szedte fel a cangát, mert a kocsi már majdnem rajta volt

sok ebben az országban a bunkó és pont ezért nem hiányzik se a bringás, se a meleg felvonulás

élje már mindenki az életét a maga csendességébn, és ne dörgölje a többi orra alá, hogy bringázik, vagy meleg, mert rohadtul nem érdekel senkit, miközben ő közlekedne, csak épp a felvonulók épp akadályozzák ebben

2013. jan. 16. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Érdekes a melegfelvonulás és egy társadalmi szempontból támogatandó közlekedési forma propagálására szervezett akció közt párhuzamot vonni.

Ne félj, a bal lengőbe nem a bringaútból akarnak meggazdagodni, bár tényleg nem rossz biznisz a járdára felfestett csík kilométeréért milliókat elszámolni.

Melyik rendezvény keretében ültek le a képviselők a bringás szervezetek szóvivőivel? Az elmúlt kb. 2 évben több bringaút lett kijelölve, felfestve, építve a fővárosban, mint az ezt megelőző 20-ban. Így kijelenteni, hogy a lobbizással ellentétben csak a képviselők anyagi haszna miatt "épült" meg ez mind, szerintem erős túlzás.

Az, hogy ezen több tízezres megmozdulás járt konfliktussal, elkerülhetetlen, önkéntes szervezőkből nem lehet annyit minden kereszteződésbe állítani, hogy az általad példaként említett helyzet ne fordulhasson elő, az a bringás kizárólag saját magát minősítette evvel a magatartásával.

Nagyon jól megfogalmaztad, sok a bunkó. Nem a bringásokkal, vagy a melegekkel van baj, ezt kellene átgondolni.

2013. jan. 16. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
képtelen vagy a szövegértésre, nincs értelme többet hozzádszólni...
2013. jan. 16. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Menekülj csak, ha észérveket kell felhozni, már megfutamodsz.
2013. jan. 17. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

hoztam de annyira nem vagy képes, hogy megértsd amit leírtam, teljesen másról beszélsz

veled nem lehet kommunikálni, mert más síkban élsz

2013. jan. 17. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!