Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Lehet kapni biciklihez olyan...

Lehet kapni biciklihez olyan defektjavítót, amit csak ráviszek a lyukra, felpumpálom és már mehetek is? Tehát amihez nem kell kiszedni a belsőt. Ebben a hidegben jó lenne gyorsan, s nem szarakodni vele!

Figyelt kérdés

2013. jan. 18. 20:48
 1/8 A kérdező kommentje:
Szóval olyanra gondolok, amit simán a külsőre kell tenni!!!
2013. jan. 18. 20:49
 2/8 anonim ***** válasza:

Ez jó :

[link]

2013. jan. 18. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:

Akkor a külső és a belső között szökne ki a levegő, szóval nem jó az elgondolás.

[link]

Sok bicajboltban lehet kapni hasonló löttyöket, ha olcsóbbat választasz akkor egy nagyobb defektnél fel kell fújni a kereket mert lassan tömít, a drágábbakkal észre se veszel egy defektet.


Én pár éve használok ilyet, azóta nem cseréltem belsőt, bár jelenleg is van rajta 6-7 lyuk ,de nemigazán zavar :D


Vagy lehet kapni ragasztó nélküli foltot, ami szintén jó dolog. Bár le kell kapni hozzá a külsőt, de ez megfelelő szerszámmal(ilyen műanyag vagy fém cucc amivel a külsőt lehet leszedni) pár perc alatt megvan. Bár az nem hosszú távú megoldás, de az is kibír jópár km-t.

(haverral bringáztunk amikor defektet kapott, a belső lett vagy 8 db apró lyuk egy vonalban, egymás mellé ragasztottunk rá 2 ilyen gyors foltot egy buszmegállóban aztán simán kibírta hazáig azt a kb 15 km-t :) )

2013. jan. 18. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Jók a defektjavító tejek, de szerintem a kérdező nincs tisztában azzal, hogy ha olyat szeretne használni, akkor át kell alakítania a kerekét előbb, és feltölteni a matériával. Szóval olyan megoldás nincs, ami a hagyományos belsős rendszert szétszedés nélkül ellenállóvá tenné, vagy kijavítaná a defektet.
2013. jan. 18. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :D Egyébként én nem úgy képzelem ezt el, hogy ezzel meg is oldom, belsőcsere lenne mindenképp, csupán hazakéne érni. Addig kéne valami megoldás. Amivel könnyen és gyorsan orvosolhatom és hazatekerhetek. Sajnos a kereket macerás, mert tárcsafékem van és le kéne légteleníteni, szóval csak úgy nem tudom ki be tenni a kereket. Ezért kéne olyan megoldás, amit csak ráviszek a lyukra, felpumpálom és akkor legalább a hazatekerés megvan. Szeretek biciklivel sokat menni. Ilyen 100-150 km-ket alkalmanként. Ezért keresek minél egyszerűbb megoldást!
2013. jan. 18. 21:46
 6/8 anonim válasza:

A löttyöt egyszer megveszed, beletöltöd aztán azt a belsőt használatod pár évig ha nagyon nem vágod szét(meg persze a lötty viszonylag drága, szóval nem is illik rögtön belsőt cserélni ,esetleg ha nagy a lyuk mehet rá egy folt, aztán az úgy már tuti. )


A másik hogy ezt a löttyöt már defekt után is beletöltheted., körbeforgatod párszor a kereket aztán felfújod, lehetőleg úgy hogy a lyuk lent legyen így gyorsan betömíti és mehetsz is.


A belsőt meg a kerék kiszerelése nélkül is be lehet foltozni.


Amik nem ártanak hozzá:

Szelepkiszedős szelepsapka(jó ha valamelyik keréken ilyen van), gumiszerelő(amit már fentebb is írtam, 3 db ilyen akasztós kampós cucc), pumpa, és persze folt.


A szelepet kiszeded, a bicajt felfordítod vagy oldalra dűtöd, és szépen valamelyik oldalt leszeded a külsőt, a belsőt meg szépen ki lehet húzni. Ami ilyenkor útba szokott lenni az a fék, azt kell kiakasztani. De tárcsafék esetén ez nem jelent gondot.

Aztán ha még nincs meg a lyuk akkor szépen felfújod, megkeresed, befoltozod, megnézed a külsőt is(hátha abba van a tüske) aztán mindent vissza, levegőt bele és mehetsz is.

Nyáron ez 10 perc volt nekem a fent említett esetben. Így télen is vagy 15 alatt meg lehet oldani.



Meg persze ha gyakran kapsz defektet akkor érdemes lenne venned defektvédő szalagot. Ezt a külső és a belső közé kell tenni és elég jól véd a külső behatások ellen.


Meg persze egy jó bordázatú külső is sokat véd.

2013. jan. 18. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! :) Nagyon hasznos volt! Defektvédő szallagom van. Azóta mondjuk nem volt defektem, ezt nyáron tettettem a belső és a külső közé. Pedig 2.5 Maxis gumiim vannak, igazi terepmintázattal. Nagyon sokáig nem ért át rajta tüske, volt mikor ilyen 8 darabot is kiszedtem. Amikor megvettem, 2 nyarat is defekt nélkül zártam, nem érték át azok a kis hülye akácfatüskék. De aztán tavaly nyáron valamiért 3 defektem is volt, ugyanolyan tüskéktől.. Talán azért mert rákapta, hogy majdnem a max nyomást fújtam a kerekekbe ami rá volt írva a gumira? Nem tudom... Ezután vettem a defektvédő szallagot, mikor már elegem lett, azóta nem volt defekt mint írtam, csupán felvetődött így emiatt az elég durva időjárás miatt, nagy hó, meg minden velejárója, na meg egy barátom autójával pont most kapott defektet, de neki ugyebár könnyű. Ott a pótkerék a csomagtartóban. Nekem viszont csöppet kényelmetlen lenne a hátamon vinni ezeket. :)) Tehát köszönöm még egyszer, beszerzem ezeket!!!
2013. jan. 18. 23:34
 8/8 anonim válasza:

Ilyen esetben szerintem legjobb ha teszel bele löttyöt. Nekem ilyen van benne: [link]


Defektvédő szalagot én nem használok, a de a fránya akáctüskék ellen ez is jól véd :) Bár ha kihúzom a kerékből akkor az többnyire leereszt mire tömít a cucc. De miután felfújom nincs vele gond.


Szalaggal együtt meg esélyük nem lenne szerintem az akáctüskéknek, legalábbis a futófelületen. Ilyenkor télen meg a szögek, csavarok ,drótok(főleg vidéken ahol elég sok hamu kerül az utakra síkosítás mentesítés céljából)érdekes dolgokat tudnak művelni. Tavaly jártam úgy hogy egy drót bement a futófelületen és kijött a gumi oldalán... Bár annak ellenére hogy -10°C körül volt nem eresztett le a kerék.



Létezik sokféle defektmentesítő, van ami ragasztós, van ami csak szemcséket juttat a lyukba.

Amit linkeltem az a szemcsés. A ragasztósok gondolom jobbak foltozás terén, de azok össze tudják ragasztani a külsőt és a belsőt...

2013. jan. 19. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!