Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Ha nyikorog a középcsapágy...

Ha nyikorog a középcsapágy akkor azt itthon meg tudom csinálni vagy inkább vigyem oda, ahol értenek is hozzá?

Figyelt kérdés

Nos, mint fentebb írtam, a probléma az, hogy ma a téli pihenő után mentem pár km-t a biciklimmel és közben észrevettem, hogy nyikorog a középcsapágy vagy monoblokk.

Igazából azt sem tudom, melyik van benne, egy Capriolo Cobra biciklim van.Nem tudjátok esetleg, hogy milyen van benne vagy hogy hogy tudom megállapítani?

Valamint azt, hogy meg tudom-e itthon csinálni, mondjuk viedók alapján vagy inkább szakszervízre bízzam?

És melyikkel jövök ki olcsóbban?

Tudom, sok lesz a kérdés, de még egy kiegészítő kérdésem lenne: Annyit tudok, hogy a mostani középcsapágynak ez a típusa: DOTEK-CTS22-S377CP,44/34/24T

Ha vennék egy 3-4000 Ft-os mondjuk Shimano monoblokkot, akkor mekkora változást éreznék menet közben?


2013. febr. 28. 16:35
 1/7 anonim ***** válasza:
szakszerviz szerintem olcsóbb, mivel ha nem értesz hozzá, akkor feltételezem szerszámod sincsen hozzá.
2013. febr. 28. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
És ha veszek egy pár ezer forintos monoblokkot, akkor tekerés közben fogok érezni valami különbséget a mostani és az új között?
2013. febr. 28. 16:59
 3/7 anonim ***** válasza:
Válts le elöl a kislánckerékre és kézzel emeld le a láncot a vázra,így szabadon forgathatod a hajtókart előre-hátra és érezni fogod,hogy mekkora a baj.Nem is biztos,hogy a középagyból jön a hang.Ha nem kotyog és szép egyenletesen forog akkor szétszedés nélkül próbáld meg valamilyen kenőanyaggal befújni.Ha ezután sem javul akkor vidd el szerelőhöz,mert célszerszámok kellenek a szereléshez.Kérj bele egy új fémcsészés,iparicsapágyas monoblokkot azzal jelentősen javulni fog a hajtókar forgása.Halkabb lesz és egyenletesebb valamint 6-8 ezer kilométerig nem kell vele semmit sem csinálni.A shimano monoblokk nem a legjobb választás,mert a bal oldala műanyag.2500 forintért már lehet fémcsészéset venni,azt izomból meg lehet húzni.A munkadíj kb. 1500 forint,legalábbis nálunk ennyi.
2013. febr. 28. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 claidheamohmor ***** válasza:

Konkrétan a Shimano BB-UN26-os bal csészéje műanyag, a beszereléshez célszerszám kell, ha nem nyalatod el a belső nyílását, és jól szereled be, évekig bírja. Ha elrepedt, lehet kapni hozzá bal csészét külön is. Pár száz forinttal többért azonban fém csészéset is vehetsz, pl a Shimano BB-UN54 ilyen. (Persze nem csak Shimanoból áll a világ)

Az ilyen monoblokk előnye egyébként főleg az, hogy évekre megúszod a karbantartását, ipari, tömített csapágyas cucc, ha nem gyilkolod meg, nagyon sokáig kitart. 2500-5000 forintos tétel, szerintem megéri. Amire vásárláskor figyelni kell, hogy az átmérő, a menettípus, a tengelyhossz és a tengelyvég kialakítása ugyanolyan legyen, mint a most meglévőé. (Például: az enyém 68 mm-es, angol menetes, négyszögtengelyes monoblokk, 113 mm-es tengelyhosszal. Ezekről a dolgokról informálódhatsz pl. a bikemag.hu-n, vagy a sheldonbrown.com-on vannak részletes tájékoztatók. Rengeteg szakkönyv is megjelent a témában, ezek közül sok elérhető a neten is.)

2013. febr. 28. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 claidheamohmor ***** válasza:
... de persze beszereltetheted wrossiéknál is, ha nem értesz hozzá, és nincsenek szerszámaid, akkor jobb, ha szakember csinálja :)
2013. febr. 28. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Értem.Akkor majd holnap leveszem a láncot és megforgatom, hogy tényleg onnan jön-e a hang, de szerintem igen.Ha tényleg onnan jönn akkor belefújok WD40-nel, majd ha újra nyikorog akkor csere.

Köszönöm a válaszokat:)

2013. febr. 28. 21:55
 7/7 anonim ***** válasza:
ne fúj bele wd40 el, mert az csavarlazító, azzal csak kimosod belőle a zsírozást, és akkor aztán tényleg tönkre fog menni.
2013. febr. 28. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!