Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Hová érdemes elkirándulni...

Hová érdemes elkirándulni biciklivel Magyarországon?

Figyelt kérdés

Főleg szép tájakat keresek nyárra!

Hegyes, völgyes, fás, bokros, zöld helyeket:) tiszta levegővel.



2013. márc. 22. 17:51
 1/9 dirtboy ***** válasza:

pl bükk

Lillafüred,Miskolctapolca,szilvásvárad stb

2013. márc. 22. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Az egesz orszag szep! Arra mesz amerre akarsz, amerre van idod es amerre van energiad.


Konkret otlethez tudni kellene a kiindulasi pontot, de ettol fuggetlenul rengeteg gyonyoru helyet talalhatsz, barmerre jarsz.


Nagytavainkat mind korbejarhatod, hegyeinket megmaszhatod, bejarhatod a kektura egyes szakaszait, elkerekezhetsz kozismert kirandulohelyekre, vegigbiciglizhetsz a nagy folyoink partjain ... mindenhol megtalalod a szep tajakat, a jofej embereket, bringas haverokat.

2013. márc. 22. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Persze tudom, nem most kezdtem, csak a nyárra szeretnék egy 2 hetes túrát összeállítani magamnak. Igazából most egy kis elfogultságot várnék az emberektől, mindenki leírhatná a kedvenc helyét, ami szerinte a legszebb az országban, legyen az egy utolsó eldugott falucska is akár.

Az a baj, hogy a főbb turista útvonalak és útikönyvek által kínált lehetőségek biztosan rengeteg szép helyet kihagynak, pl tavaly fejérmegyében egy Pátka nevű falucskába úgy jutottam el, hogy letértem az útvonalamról, és a zsákfalun túlhaladva egy hegytetőre érve olyan látvány tárult elém, azt hittem sírva fakadok:P

Amúgy a kiindulási pontom Bp, de távolság sosem jelentett még gondot.

2013. márc. 22. 19:35
 4/9 A kérdező kommentje:
ilyen eldugott helyeket keresek főleg ez lemaradt:)
2013. márc. 22. 19:35
 5/9 anonim ***** válasza:
Hát eldugott helyeket akkor találsz legnagyobb valószínűséggel ha van ott egy környékbeli bringás, akihez csatlakozol. A Mátrát és a Bükköt ne hagyd ki, mindkét helyen szoktam tekerni:)
2013. márc. 22. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

2 hetes tura? Ki igy, ki ugy gondolkodik. En nem szeretem ha felmalhazva ugy indul neki az ember, hogy 1 hetet megyek ebbe az iranyba, utana megfordulok es egy het haza.


Tarsasaggal es autos kiserettel fincsi a kethetes tura: egyreszt a hatarok kitagulnak, masfelol viszont olyanok is csatlakozhatnak a programhoz, akik nem birjak a tartos tekerest es a bringazoknak pedig kell cipekedniuk utkozben.


Pest kiindulassal, a Duna-kanyar javasolhato napi kirandulgatasokra (egynaposok) :)


- romai part, luppa, szentendre (szentendrerol a szelrozs minden iranyaba vannak szep helyek) skanzen, pismany, csobanka


- ha hegyre vagysz, ott van dobogoko (mehetsz pomaz felol, de vegiggurulhatsz a dunaparton es esztergom felol is feljuthatsz


- ha a dunaparton mesz: leanyfalun a gomba bufeben (volt hajoallomas) szep taj a bufescsajszi:) ... tahitotfalunal bemehetsz a szigetre es ha attekersz a tuloldalra, akkor a vaci revvel atjutsz a folyon es a tuloldalt vissza budapest.


- ha nem mesz at a dunan csak haladsz tovabb eszaki iranyba, dunabogdanynal szep a folyopart ... szentgyorgypuszta utan ott a mogyorohegy ... visegrad magaert beszel ... domosrol tobb baromiszep hely is megkozelitheto (vadallo kovek, predikaloszek, ram szakadek, szentfa kapolna) ... tovabb ott a pilismaroti obol


idaig ez mind a budai oldalrol szolt ... pesti oldalon vactol felfele a borzsonyben rengeteg kis to es nagyon klassz helyek vannak (kiralyrettol a banki toig szemkapraztato a vilag) ... de a godolloi dombsag sem kutya


Nos, elnezest az elkaladozasert, tudom ezek egynaposok es nem kethetes szervezett utvonalak: azt jol ki kell gondolni, mert minden iranyban vannak emlitesre melto helyek ... csak egy kicsit elkapott a gepszij (eppen bringazni keszulok) :)

2013. márc. 23. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Balatonkor nagyon szep tud lenni, foleg ha nem egy napos teljesitmenytura kereteben teljesiti az ember, hanem itt-ott ejszakazva bejarja a kornyeket keresztul-kasul. Ugyan ilyen klassz a Ferto-to es kornyeke es a Tisza-to kor is.


Hegyekben megszenvedsz az emelkedokkel, a siksagokon viszont megkeseritheti az eletedet a homok.

2013. márc. 23. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A feljebb javasolt autós megoldás nagyon-nagyon megfontolandó. Én is így jártam a Mátrában, Bükkben, Balaton környékén, stb. A vonatozással is könnyen, messzire el lehet rugaszkodni, az is nagyon jó.

Mert ha egy ideje bringázol ,akkor vélhetően az egynapos túrák távolságában lejártál mindent, azokon a területeken már célszerű minél gyorsabban túlkerülni :)

És ha montival mész, akkor végképp nincsenek turistautak, ajánlott kiránduló helyek, stb. Arra mész, amerre akarsz, szó szerint.

Az előzetes tájékozódást meg minden elérhető felületen folytasd.

Van itt MO- npl a turistautak.hu közössége:

[link]

Civilek építik a turistaorientált térképet, a cucc használható pc-n, pda-n, garmin készüléken.

De erősen ajánlom a Gugli föld turkálását, ott is ezernyi felfedeznivaló van, ahová nem vezet út :)

2013. márc. 23. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
nagyon nem gondoltam felmálházni magamat, egy 3 váltás bicikli ruhára gondoltam meg + 2rövidgatyára 2-3 polóra, esetleg fürdőgatya, ezek így elférnének egy hátizsákban, a alvást, ilyen olcsó turistaszállókon gondoltam, persze előre lefoglalva, autós megoldással csináltam eddig, de most autóm nem lesz nyáron, mást meg nem akarok magamon kívül vinni, mert beteg emberek között dolgozom, és nyaranta szeretek csak úgy egymagamban kikapcsolódni, hangsúllyal az egyedül ön:)
2013. márc. 23. 16:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!