Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » 28-as országúti külső helyett...

Vargaté kérdése:

28-as országúti külső helyett használhatok 23-asat biztonságosan?

Figyelt kérdés
Van egy régi országútim, 622-es átmérőjű kerékkel, acél felnivel, ennek szélességét nem tudom. Eredetileg 28-as gumi volt rajta, de szeretnék keskenyebbet, de nem tudom, hogy müködhet-e biztonságosan, ha valaki jár/járt hasonló cipőben legyen szíves ossza meg a tapasztaltait!
2013. ápr. 8. 16:16
 1/7 anonim ***** válasza:

28/622-es gumi inkabb trekkingre valo, esetleg cyclocrossban hasznalatos ... orszagutira alapbol inkabb a 23/622 valo.


Ez a bizonyos 28 es 23 szelessegi adat, a tomlo ballonossagara utal.

28" is lehet egy meret, de ez kerekatmerore vonatkozik es azonos a 622-vel.


Kisebb meretu gumit altalaban minden gond nelkul feltehetsz, vastagabbnal kell megnezni, hogy a villanal es a fekeknel van-e elegendo hely a nagyobb merethez.


Vekonyabb gumi serulekenyebb, jobban kell figyelni a katyukra es aszfalthibakra ... viszont lenyegesen gyorsabb mint a szeles gumi.

2013. ápr. 8. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Linkoln ***** válasza:

Sajnos nem feltétlen jó.

Régi acél felnik nagyon szélesek.

Nézd meg ha a felni szélesebb mint 23mm, akkor semmi esetre se tedd fel. Kanyarban lejöhet.

2013. ápr. 8. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Igen, én is ettől tartok, még nem mértem meg a felni szélességét, de kb megegyezik a 28-as gumi szélességével :S Köszönöm a válaszokat!
2013. ápr. 8. 21:28
 4/7 claidheamohmor ***** válasza:
...egyébként biztosan 622-es, nem 630-as véletlenül?
2013. ápr. 9. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 claidheamohmor ***** válasza:

...nem akarom kétségbevonni, amit írtál, persze.

Akár így, akár úgy, a régi acélfelnit mindenképp lecserélném.

2013. ápr. 9. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
A felniken nem találtam semmi jelölést, csak a gumikon volt megadva méret. Van ezek mellett 630-as kerekem is, de nem tudnám megmondani, hogy valóban 622-es e a másik vagy sem. De a jelenlegi gumik jól állnak rajta, szóval gondolom 622.
2013. ápr. 9. 13:02
 7/7 anonim ***** válasza:

630-as felnire szerintem nincs az az ember, aki felrakja a 622-es gumit, tehát ha ilyen feliratot találtál a gumin, akkor a felni is olyan. Itt görgess le, van egy piros-zöld táblázat a kompatibilis felni-gumi méretekről:

[link]


A felni elvileg a felni belső átmérője.


Arra számíts még, hogy a 23-as gumit sokkal többet kell majd pumpálni, mint a 28-asat. Én a 23-asat egy-kétnaponta fújom, ha használom, a 28-ast meg egy-két hetente. Meg hát jobban ráz, meg ilyenek, de azt meg lehet szokni.

2013. ápr. 9. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!