Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mi okozhatja a 3 sebességes...

Mi okozhatja a 3 sebességes /Shimano Nexus Inter-3/ agyváltós Koliken Cruiser női kerékpáromnál, hogy 2 sebességben "ugrik" a hajtás környékén?

Figyelt kérdés

A kerékpárt vadi új, egy hete használom. Garanciás is, így amikor tapasztaltam a problémát természetesen visszavittem a szervizbe (ki is próbálta a fickó 1x neki is ugrott), de ott csak annyit mondták, hogy használjam még és ha továbbra is tapasztalom a problémát (esetleg sűrűbben) akkor vigyen vissza.

A probléma közvetlenül akkor fordul elő ha:

- 1-es fokozatbból váltok 2-esbe

- ezt követően amikor már 2-es sebességben vagyok és nem tekerem, hanem csak gurulok és ezt követően a gurulásból újra tekerni kezdem "ugrik"- "kattan" (pontosan nem tudom leírni az érzést) de nagyon zavaró. Mostanában egyre gyakoribb a probléma.

Esetleg valakinek volt már hasonló problémája?



#ugrás #agyváltó #Koliken kerékpár #Shimano Nexus Inter-3
2013. ápr. 18. 08:00
 1/1 holland kerékpár válasza:
Nincs jó beállítva a váltóbovden feszessége. Elvileg kettesben kéne az indikátornak a két sárga vonal közé esnie, de ez nem szentírás. Ha nem a hozzá passzoló tolórúd van benne vagy a villasarun kívül más is került a tengelyre ( alátétek, csomagtartó ) akkor lehet hogy félrevezet az indikátor. A tengely végén lévő vezérlőn tudod a legkönnyebben állítani a bovden feszességét.
2013. ápr. 19. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!