Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Kerékpár visszapillantó...

Kerékpár visszapillantó tükör? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Melyik a legjobb kerékpár visszapillantó tükör ezek közül?


www.bringabutik.hu/vasarlas/kerekpar-alkatresz-kiegeszito/visszapillanto-tukor.html



2013. máj. 4. 10:18
1 2
 1/14 Dogmatix91 ***** válasza:
36%
A hátranézésnél nincs jobb visszapillantó. Szerintem felesleges is, főleg biciklinél. A kormányvéges megoldásnál nem férsz el, létezik kormányra rögzíthető változat, de abban meg úgy sem látsz semmit.
2013. máj. 4. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
94%

Amíg hátra nézel, előre nem látsz. Ebből a szempontból nem mindegy, hogy a szemedet kell mozgatod, vagy a fejedet. Én közúti forgalomban nem szívesen indulok el tükör nélkül.


[link]


Én ezt használom, nyilván mert ez a legolcsóbb :) Persze ez a legrosszabb konstrukció is, mert útban van az ember kezének, szerencsére nekem kis kezeim vannak. A "nyeles" modellek ilyen szempontból jobbak, de ezzel is kijövök, lehúzott már vagy 10e km-t a bringámon.


Egyébként vannak, akik a sisakra vagy szemüvegre erősíthető kis tükörre esküsznek. Van benne ráció, mivel azzal jobban körbe lehet nézni.

2013. máj. 4. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
42%
Ennel jobb visszapillanto nem is kellene: [link]
2013. máj. 4. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
93%

Már régóta Cateye kormányvégi tükörrel járok a montin, lefelé fordítva, úgy nincs útban. Leírhatatlan menetbiztonságot ad a tükör.

Mert mi a jobb: forgalomban 100 méterenként idegbetegként forgolódni, hogy mi van mögötted, éppen hányan előznek tömött sorokban, kellően kerülnek-e stb, vagy csak lepillantasz és azonnal felméred a helyzetet. Persze az első verzió is szabad választás mindenkinek :)

2013. máj. 4. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Dogmatix91 ***** válasza:
30%
És akkor a holttérből csapnak el...minden irányváltoztatásnál hátra kell nézni! Az, hogy előre nem látsz amíg hátra nézel igaz, de jó előre látod, hogy van e előtted valami akadály és akkor nézel hátra amikor nincs semmi. Én nem forgolódom 100 méterenként. Biztos jó dolog a visszapillantó, de attól még ugyan úgy hátra kell nézni. Nekem a motoromon sem volt visszapillantó mert zavart a kilátásban és hátrafele semmit sem láttam benne csak a vállam (éljen a dizájn...) és 7 év alatt egyetlen balesetben sem volt részem. A motoros/bringás alap esetben úgy is úgy közlekedik, mintha láthatatlan lenne, neki kell odafigyelni a többi járműre és gyalogosra.
2013. máj. 5. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

ja-ja, azért elsőre elég csábítóan néz ki ez a Cerevellum. De egy haszontalan luxusjátékszer. Ha rásüt a nap a kijelzőjére, kábé semmit nem fogsz látni. Ráadásul, ha le kell rá pillantani, máris elterelődik a figyelmed a forgalomról.

(A tervezőinek színvonalát inkább nem minősíteném.)


Egyébként nekem sisakra szerelhető visszapillantóm van és ezt is ajánlom mindenkinek.

Nagyobb irányváltoztatásnál: kanyarodásnál, vagy megfordulásnál persze elengedhetetlen, hogy hátranézz.

2013. máj. 5. 11:06
 7/14 anonim ***** válasza:

A Cerevellum kijelzője transzflektív, azaz napsütésben is látható. Ettől függetlenül tényleg nem látok túl sok rációt a tükör helyett történő használatában.


A kormányra szerelhető tükörnek van holttere, ezért körül kell nézni irányváltás előtt, ezt senki nem vitatja, de tükör nélkül meg a hátad mögött minden holttér, ezért többet kell mozgatnod a fejedet. És ha sűrű forgalomban kell manőverezned, akkor nem opció "akkor hátranézni, amikor nincs semmi", mivel mindig van előtted valami...

2013. máj. 5. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Dogmatix91 ***** válasza:
Egyébként hol bringáztok ti, hogy mindig van előttetek valami és olyan sokszor kell hátra nézni? :S
2013. máj. 5. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
89%
Közúton. Tudod, amit közlekedés céljából használnak az emberek. A statisztika törvényszerűségei alapján ha nekem dolgom van valahol, valszeg nem én leszek az egyetlen arrafelé.
2013. máj. 5. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Dogmatix91 ***** válasza:
De mármint Budapesten? Mert akkor még meg is értem, hogy kell a visszapillantó.
2013. máj. 5. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!