Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Ez a cipő használható országút...

Ez a cipő használható országúti bringán?

Figyelt kérdés
[link]

2013. máj. 9. 18:36
 1/10 anonim ***** válasza:
2013. máj. 9. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

montihun

köszi, a linket onnan szedtem én is, a kérdésem az lenne, hogy jó-e, kényelmes-e országúti bringán vagy csak kizárólag montira való?!

2013. máj. 9. 18:56
 3/10 anonim ***** válasza:
nem eleg kemeny outihoz, de ez spd, outihoz spd-sl vagy look hasznalatos:D
2013. máj. 9. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Szerintem nyugodtan hasznalhatod orszagutihoz is (miert ne?) ... max. a montikhoz szokasos maszotuskeket ne csavard be (de siman be is rakhatod).


Montis patentcipoben sokkal kenyelmesebb a foldon jaras, mint komondottan orszagutis sima talppal.


Szerintem ha nem vagy versenyzo, mint inkabb hobbi sport felhasznalo, siman jo ez a montis cipo orszagutira is.


Amugy pedig az uzletet ismerem. Rendesek a sracok, a mai napig Ok szervizelik a gepem, mitobb a montimat is Naluk vasaroltam (nem arulnak szarokat, ertenek a bringahoz).

2013. máj. 9. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Linkoln ***** válasza:
90%

Szia. Outizok, és én Lookot használok. ALkalmanként van hogy elég kellemetlen a stopli ami megemeli a lábfej elejét gyalogláskor. (Márpedig megesik hogy gyalogolnom kell pl kedden 7km-t vihettem vállamon a bringát.. :D és akkor kellemetlen. Csak bringán jó amúgy fura, és ledarálódik a stopli.

SPD-ről mi a véleményem? Öhm, jó, okos megoldás. A stopli felülete kisebb ami miatt picit roszabb de ezt nem fogja megérezni senki... Észrevehetetlen. Határozottan ajánlom ezt a cipőt ha nem edzel pl heti 200km-t vagy többet.

2013. máj. 9. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszotokat, baromi hasznosakat írtatok!
2013. máj. 9. 22:12
 7/10 Wadmalac ***** válasza:

Sosem értettem, mi ez az ódzkodás országútisoknál a normál járótalpas bringáscipőkkel szemben. A műanyag patentos look-rendszer egy állati elavult technika.

Ha a cipő merev talpú, tökéletesen alkalmas országútizásra.

Abban van igazság, hogy húzásra az spd-k kevesebbet bírnak, kiszakadhat a pedálból a patent.

Én spec járótalpas, merevtalpú Northwave cipőt használok kétoldalas Time pedállal ,azzal semmi ilyen gond nincs, leszámítva pár "sznob" országútist, aki megszólja. Persze ők sem tudnak ellene megalapozott érvet felhozni, legfeljebb plusz pár gramm tömeget az spd-r vagy a műanyag look-hoz képest. :)


Egyébként a kétoldalas pedál a változó (kétirányú) csapágyterhelés miatt még nagyobb élettartamú is, mint az egyoldalas pedálok, ez a jelen alkatrész-árak mellett nem utolsó szempont.

2013. máj. 10. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Linkoln ***** válasza:

Én nem odzkodok az spd-től, tetszik hogy praktikusabb, meg hogy fém. nem kéne lecserélni évente a stoplit. Azonban azt tagadom hogy mennyire elavult. Elég jók, és több pénzt ölnek a fejlesztésükbe mint az SPD-ébe. Rengeteg modell van, és számos modell 50 ezer felett kezdődik. Nem a semmiért, elég fejlettek, ugyan ezt nem lehet megérezni, lehet hogy nem is jelent semmit.. Hisz csak egy pedál.. :D De attól még nem fejletlen meg elavult.

Nagyobb felületen fogja a pedált, kicsit masszívabbnak érződik az egész.

De ez persze kevés, attól én is SPD-t javaslom, de looknál maradok. Marhára bejönnek a KÉO pedálok.. :D

2013. máj. 10. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Wadmalac ***** válasza:

#8:

Én számomra nem a további fejlesztések hiánya jelenti az elavultságot, hanem a "járóképtelenség". A koncepciót tartom elavultnak. A járófelületes cipőkhöz is létezik rengeteg megoldás, ami teljesen országúti-kompatibilis, ezek közt szerintem a Shimano spd rendszere országútira az egyik legrosszabb (attól még más felhasználásra lehet Q jó). :)

Én hozzád hasonló módon bele vagyok buzulva a Time-ba. :)

[link]

2013. máj. 10. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
#2 ja, bocs, csak szar volt a link amikor én néztem, azért küldtem el, hogy a többieknek ne kelljen szopni vele
2013. máj. 10. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!