Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » 28 Zollos bicikli nagy egy...

28 Zollos bicikli nagy egy kb.165 centis nőnek?

Figyelt kérdés

2013. máj. 10. 16:58
 1/4 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy a kerék 28-as, vagy a vázméret annyi.

Mind a kettőben van 28 colos.

A kerék akár jó is lehet, a váztól függően.

De ha a váz akkora, az nagy.

2013. máj. 10. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Előző vagyok, nem jól írtam, vázméretben nincs 28-as, az már tényleg óriási lenne.

Mindegy mekkora a kerékméret, a lényeg, hogy neked S-es vázméret kell, minden biciklifajta esetén.

2013. máj. 10. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Így bizony, a kerékméret inkább a kerékpár céljától függ, a vázméretet kell a tulajdonos méretéhez megválasztani.
2013. máj. 10. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Én 163 cm magas nő vagyok, és az S-es bicók nekem rendre nagyon kényelmetlenül rövidnek bizonyultak, de még az M-esek is -- holott minden létező mérettáblázat szerint nekem azok kellenének. Így egy L-es vázméretű, 26-os kerekű mountain bike-kal kötöttem barátságot, nekem az a kényelmes. Főleg hosszabb távokon, ill. terepi használat esetén előnyösebb lehet a testmagassághoz ajánlottnál eggyel (de csak eggyel!) nagyobb vázméret (ezt nemcsak magam tapasztaltam, mások is mondták.)


Persze én csak a magam tapasztalatáról beszélek.

Az egyes kerékpártípusok és márkák azonban ebben eltérnek; lehet, hogy amelyikből egy bizonyos adott méret pont megfelelő, a másik típusból az eggyel kisebb vagy nagyobb méretű az ideális.

Szóval alapvetően azt kell nézni, Neked kényelmes-e, jól érzed-e magad rajta. Ez a biztos irányításnak is feltétele.

2013. máj. 11. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!