Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Elhajlott a hátsó váltóm,...

Elhajlott a hátsó váltóm, hogy tudnám helyre rakni?

Figyelt kérdés

Nah szóval ma túl élesen szerettem volna bevenni egy kanyart és hát a súrlódási erő kicsinek bizonyult , elcsúsztam , és ennek következtében elferdült a hátsó váltóm (shimano deore) . Ezt úgy értsétek , hogyha hátulról ránézek , akkor 2 elvezető görgő nem függőlegesen áll , hanem szöget zár be. Az a váltótartó szem vagy saru nem tudom pontosan hogy nevezik , mintha az hajlott volna el és amiatt lenne ferde. A kérdésem , az hogy hogyan tudnám kiegyenesíteni , szedjem le a váltót és vmi fogóval nyomjam össze , vagy lehet külön ilyen szemet kapni ? Végső esetben elviszem szervizbe , bár örülnék ha nem kéne. Ha tudnátok linkelni ezzel kapcsolatban vmit vagy leírnátok , hogy mit kell ilyenkor tenni , hálás lennék.

Kösz !



2013. máj. 16. 19:04
 1/8 anonim ***** válasza:

[link]

Tehát ez hajolt el?

Mikor nekem elhajlott, megfogtam és visszagörbítettem. Ha nem sikerül, akkor fogd be satuba és préseld egyenesre, vagy óvatosan helyrekalapálod. Ehhez persze nem árt leszerelni...

Ha a váltótartó fül a váz része, akkor tekerj bele a menetbe egy tengelyt, és azzal könnyű helyrehajlítani, és látod is, ha egyenes.

2013. máj. 16. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Óh köszi , igen ez volt az !! Igazából miután kiírtam a kérdést , szétkaptam , kiszedtem a kereket meg leszedtem a váltót és ezt a sarut vagy fület is , és próbáltam visszahajlítani , de nem ment. Próbáltam kalapáccsal meg fogóval is , eredménytelenül. De most nagyon megnyugodtam , hogy látom , hogy lehet ilyet kapni !!! Holnap megyek és veszek egyet :) Ahhoz elég gyenge volt,hogy elhajoljon , ahhoz meg elég erős , ne tudjam visszahajlítani ,ezt nevezem én kib***snak :D mindegy a lényeg hogy a váznak nem lett baja.
2013. máj. 16. 21:46
 3/8 A kérdező kommentje:
Még arra leszek kíváncsi , hogy a váltót hogyan fogom tudni majd normálisan visszatenni , meg beállítani , ha be kell egyáltalán. Több mint 10 éve bicajozok , de a váltókkal mindig hadilábon álltam , lehet most rákényszerülök megcsinálni valahogy..
2013. máj. 16. 21:49
 4/8 anonim ***** válasza:
Hajlításnál lényeg, hogy legyen egy erős fogód, amivel épp ott tudsz fogni, ahol elhajlott. Ha máshonnan hajlítgatod, pl a görgőktől, még inkább tönkreteszed. Ismerősnek azt hiszem egy Alivio váltóját darálták be a küllők, helyrehajlították és hibátlanul működött tovább.
2013. máj. 16. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

ha tudsz angolul: http://www.youtube.com/watch?v=CPLiW-0zLa4

ha nem: [link] (a végállás beállításra különösen odafigyelni!)


Azt a fület ki lehet cserélni anélkül is, hogy kifűznéd a bovdent, bár nem a könnyebb mód.

2013. máj. 16. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

miért kellene valtot allitanod??

egyszeruen csak leveszed a valtot kicsereled a fulet es visszarakod...meg kise kell kotnod a valtot...eygebkent vasarlashoz vidd magaddal a fulet mert baromisokfele van...

2013. máj. 17. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nah leírom mi volt. Délelőtt elmentem vettem fület , vittem magammal a régit , az alapján lett kiválasztva , meg mertem volna rá esküdni , hogy jó lesz , össze is mértem meg minden , de nem volt jó. 1500 ft ment a kukába kb. Ennek köszönhetően olyan idegállapotba kerültem , hogy meg fogtam a régi szemet és ami tegnap nem sikerült , most igen , simán visszahajlítottam , sőt még túl is ment , úgy kellett utána visszafelé egyengetni. Nah a váltóból nem szedtem ki a bowden-t ezért , csak visszatekertem a már kiegyenesített fülre , visszapakoltam a kereket és kész voltam. Mentem vele egy kis kört , hogy jó-e úgy nézett ki rendben van , de mivel esett az eső , holnap fogom kipróbálni hosszabb távon , remélem rendben lesz. Egyébként nyáron tervezek egy lánc cserét , ahhoz meg szervizbe kell vinnem , ha vmi nem lesz tökéletes majd beállíttatom. Egyébként ezek a váltók , mennyire bírják az ilyen erőbehatásokat , tekintve , hogy ilyen finom szerkezetek ? Mikor elestem vele kb. az ájulás kerülgetett , mikor megláttam , hogy kapott egyet.. lehet érdemes lenne vmi váltóvédő vmit feltenni. Évi kb. 2000 km-t megyek és átlagban egyet mindig sikerül esnem egy év alatt..


Kösz a válaszokat !

2013. máj. 17. 22:42
 8/8 anonim ***** válasza:
A sok okos azt elfelejtette mondani,hogy teljesen qrvaistenül pontosan kell tudnod a vázad nevét és ahhoz egy VÁLTÓTARTÓFÜL-t venned,mert rohadtul nem kompatibilisek egymással. Hát ezek a Deore cuccok eléggé alsó-köz. kateg, szal nem mondanám jónak. inkább gyüjtsél egy 105-ösre, drága,de jó! Lánccseréhez meg hátsó sort is illik cserélni,mert a régi sor szétb@ssza neked az új láncot.
2015. szept. 16. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!