Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Miért nem szabad nagynyomású...

Miért nem szabad nagynyomású mosóval mosni a bringát?

Figyelt kérdés
Az új kerékpár garanciapapírjain volt, hogy ne használjunk nagy nyomású mosót, gőzborotvát. De miért? Az ezelőttit is mindig azzal csapattam le és semmi baja nem lett, max a matrica elkezdett lejönni. Mi baja lehet ettől? Én igazság szerint nagyon preferálom ezt a módszert, mert szerintem a legkényelmesebb, legidőigénytelenebb így lemosni.

2013. máj. 22. 11:39
 1/9 dirtboy ***** válasza:
mert kimossa a kenőanyagokat,olyan helyekről ahonnan nem szabadna,a magas nyomású víz bejut szinte bejut akár hová.
2013. máj. 22. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A monoblock tömítését nem arra tervezték, hogy nagy nyomású vízsugarat kibírjon, így jó eséllyel bejut a víz a középrészbe és a kenőanyagot leszedi a csapágyról. Ugyanígy nem egészséges, ha az első-hátsó agy kenését lemosod.
2013. máj. 22. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Ti mivel szoktátok letisztítani a láncot, fogaskerekeket?
2013. máj. 22. 14:09
 4/9 anonim ***** válasza:
A nagy nyomás az apró kavicsot homokot is benyomja a golyókhoz. A láncot ronggyal lehet megtörölgetni.
2013. máj. 22. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A vázat le lehet tolni vele, a mozgó alkatrészeket valóban nem célszerű.
2013. máj. 22. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én is azzal szoktam mosni és nincs baj vele. Kell vigyázni, hogy a magasnyomású sugár ne érjen a csapágyak közelébe. Láncot pl nagyon jól ki lehet mosni vele.
2013. máj. 22. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Miert ne lehetne? Hulye aki mast mond :)
2013. máj. 22. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
A saját garanciapapírja mondja...
2013. máj. 22. 23:10
 9/9 anonim ***** válasza:
én vizet is csak azért használok hogy ne karcolja meg a festést a por. amúgy a láncot ronggyal törölgesd
2013. máj. 25. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!